برچسب گذاری کالاهای خوراکی وارداتی، قدمی در راه مبارزه با قاچاق کالا

عضو کمیسیون برنامه‌و‌بودجه مجلس در گفتگو با عیارآنلاین، با اشاره به فواید برچسب گذاری کالاهای خوراکی وارداتی، گفت: وقتی کالای واداتی برچسب مشخص فارسی داشته باشد، کالای قاچاق از آن تمیز داده می‌شود و این قدمی موثر در راه مبارزه با کالای قاچاق است.

به گزارش عیارآنلاین، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه‌و‌بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برچسب گذاری فارسی بر روی کالاهای خوراکی وارداتی گفت: برچسب گذاری فارسی بر روی کالاهای خوراکی خارجی ایده بسیار خوب و پسندیده‌ای است و ازجهات مختلف می‌تواند برای کشور مفید و موثر باشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بوجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاز عیارآنلاین، ادامه داد: وقتی کالای واداتی برچسب مشخص فارسی داشته باشد، کالای قاچاق از آن تمیز داده می‌شود و این قدمی در راه مبارزه با کالای قاچاق است.

وی افزود: همچنین بعضی از مردم ایران با زبان انگلیسی آشنایی ندارند و نمی‌تواند اطلاعات مربوط به قیمت کالا و تاریخ مصرف را به زبان انگلیسی بخوانند، به همین دلیل استفاده از برچسب‌های فارسی می‌تواند کمک شایانی به افزایش اطلاعات مردم نسبت به اطلاعات کالاها داشته باشد.

حاجی دلیگانی با اشاره به ضرورت افزایش نظارت بر سلامت کالاهای خوراکی خارجی، گفت: باید یک دستگاه نظارتی مسئولیت سلامت این کالاهای خوراکی را برعهده بگیرد و ابتدا  سلامت کالاها را بسنجد و بعد آن برچسب سلامت برای آن کالا صادر کند.

نماینده مردم اصفهان درخصوص راهکار و فرایند پیشنهادی خود جهت درج اطلاعات ضروری بر روی مواد غذایی وارداتی، گفت: ضرورت دارد که این طرح به یک قانون دائمی تبدیل شود و نیازی نیست که در برنامه‌های توسعه و بودجه سالانه هم آورده شود چون این قوانین یکساله هستند و به صورت دائمی نمی‌باشند در حالی که این طرح برای موفقیت باید قانونی دائمی باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: