۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

ایران باید هاب صادرات تجهیزات فنی منطقه باشد

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت:ایران باید هاب صادرات تجهیزات فنی در منطقه باشد.

به گزارش عیارآنلاین، رضا خیامیان در حاشیه این نمایشگاه درباره مذاکرات برای همکاری‌های بین‌المللی نیز، اظهارکرد: پیش از این با انجمن معدن و نفت ایتالیا و انجمن انرژی هلند تفاهم‌نامه امضا کرده‌ایم و تاکنون هم اجازه ندادیم که این تفاهم‌نامه‌ها در حد کاغذ و کاغذبازی باقی بماند و درحال عملیاتی کردن مراحل اجرایی آن هستیم.

وی با بیان اینکه دولت می‌تواند شرکت‌های ایرانی را در کنار شرکت‌های خارجی تعریف کند، اظهار کرد: به این معنی که وقتی طرف‌های خارجی در حال بستن قرارداد با ایران هستند، فهرست شرکت‌های ایرانی هم مدنظر قرار گیرد و براساس قانون از توانمندی‌های ایران هم در زمینه‌های مختلف بهره‌گیری شود.

خیامیان افزود: تولیدکنندگان نیز در این شرایط وظیفه‌ای بر عهده دارند و حالا که شرکت‌های خارجی درصدد مشارکت در صنعت نفت ایران هستند، می‌توانند به گونه‌ای عمل کنند تا شرکت‌های خارجی با طرف‌های ایرانی که دانش فنی خوبی دارند، شرکت‌های مشترک تشکیل دهند و در این صورت آینده روشنی می‌توان برای صنعت نفت ایران متصور بود.

به گفته وی، می‌توان ضمن انتقال تکنولوژی، دانش شرکت‌های ایرانی را افزایش داد، به گونه‌ای که در کنار تامین نیاز داخلی می‌توانیم صادرات را هم رونق دهیم و ایران به کشوری تبدیل شود که هاب صادرات تجهیزات فنی در منطقه را راه‌اندازی کند.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، اضافه کرد: امیدواریم با همکاری و مشارکت شرکت‌های ایرانی و خارجی در کیش بتوانیم این جزیره را به نقطه‌ای برای انتقال تکنولوژی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه ساخت تجهیزات نفتی تبدیل کنیم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: