اختصاص چند حکم برنامه ششم برای توسعه ورزش دانش آموزی

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش: اختصاص بودجه ۱۱۰ میلیارد تومانی به این معاونت در یک ردیف مستقل پیش بینی شده که به بحث تربیت بدنی، سلامت و پیشگیری اختصاص می‌یابد. به جز این بودجه قریب به ۱۳ میلیارد تومان برای تجهیزات ورزشی مدارس در نظر گرفته شده تا فعالیت بر مبنای این عدد ادامه داشته باشد.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش؛ از اختصاص بودجه ۱۱۰ میلیارد تومانی به این معاونت خبر داد و اظهار داشت: این بودجه در یک ردیف مستقل پیش بینی شده که به بحث تربیت بدنی، سلامت و پیشگیری اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: به جز این بودجه قریب به ۱۳ میلیارد تومان برای تجهیزات ورزشی مدارس در نظر گرفته شده تا فعالیت بر مبنای این عدد ادامه داشته باشد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره تاثیر برنامه ششم در بحث تربیت بدنی گفت: در چند حکم این مساله مورد توجه قرار گرفته است از جمله آن که افرادی در حوزه ورزش سرمایه گذاری کنند هزینه‌های این کار به عنوان مالیات لحاظ می‌شود، همچنین ۲۷ صدم درصد از ارزش افزوده به ورزش دانش آموزی بانوان، جانبازان و همگانی اختصاص یافته که این مساله در کمیسیون تلفیق تصویب شده و باید در صحن علنی مطرح شود.
وی افزود: علاوه بر این، اسناد تبصره سیگار بر مالیات نیز به توسعه ورزش پرداخته که یکی از موارد این گسترش ورزش دانش آموزی است.
حمیدی یادآور شد: تلاش کردیم تا احکام برنامه ششم در بودجه  سنواتی ۹۶ درج شود و باید منتظر تصویب نهایی این احکام باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: