جمع آوری و امحا ۱۱۵ هزار تن پرتقال یخ زده/ ذخیره شب عید مازاد بر نیاز است

مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: بیش از ۱۰۰ هزار تن محصولات باغداران مازندرانی که قابلیت عرضه در بازار را نداشت از کشاورزان خریداری و امحا شد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رضا شعبانی مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران با اشاره به آخرین وضعیت مرکبات استان مازندران اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ هزار تن محصولات باغداران مازندرانی که قابلیت عرضه در بازار را نداشت با قیمت کیلویی ۱۵۰ تومان  برای امحا از کشاورزان خریداری شد.

وی با اشاره به دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر خرید تضمینی پرتقال افزود: با این وجود پرتقال درجه یک باغداران با قیمت ۸۳۴ تومان و درجه دو ۷۲۰ تومان خریداری و در انبارها ذخیره سازی و به مرور وارد بازار خواهد شد.
شعبانی ادامه داد: حدود ۱۵ هزار تن محصولات باغداران که قابلیت آبگیری و مصرف در صنایع تبدیلی و کنستانتره را دارند با متوسط قیمت ۵۰۰ تومان  از سوی سازمان تعاون روستایی ازباغداران خریداری شد.
مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه ذخیره سازی پرتقال شب عید بیش از نیاز مصرف است، گفت: پرتقال های با کیفیتی جهت عرضه شب عید در انبارها ذخیره سازی شده از این رو نگرانی در تامین میوه وجود ندارد.
وی در ادامه یادآور شد: با وجود نیاز ۲۰۰ هزار تنی پرتقال شب عید به دستور وزیر جهاد کشاورزی ۳۰۰ هزار تن پرتقال از باغداران مازندرانی خریداری شده  و از طرفی با عرضه ۴۰۰ هزار تنی تولید جنوب کشور نیازی به واردات نداریم.
گفتنی است که تا کنون تصمیم نهایی برای قیمت میوه شب عید اتخاذ نشده که پیش بینی می شود ظرف یک هفته آینده نرخ ها مشخص شود.
مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران در ادامه افزود: با توجه به پیش بینی تولید ۲ میلیون تن پرتقال در شمال کشور باید گفت که سرمازدگی های اخیر ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تن محصولات را از بین برد.
وی تصریح کرد: با وجود جمع آوری و امحا میوه های خسارت دیده  و عدم توزیع آن در بازار جای هیچ گونه نگرانی برای میوه های موجود در بازار نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: