۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۳

رئیس مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم: استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی در دانشگاه‌ها را پیگیری خواهیم کرد

رئیس مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم گفت: استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی در دانشگاه‌ها را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش عیارآنلاین،سعدان زکائی با حضور در نشست نظارت و ارزیابی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: تبادل نظر و هم اندیشی پیرامون چالش‌های پیش روی آموزش عالی کشور و تبیین راهکار های مناسب در جهت بهبود نظارت و ارزشیابی بر حوزه های مختلف و گسترده آموزش عالی بایستی در دستور کار مسئولین نظارت و ارزیابی دانشگاه قرار گیرد.

وی افزود: حمایت و گسترش دانشگاه های تقاضا محور، ارتقای کیفیت آموزش عالی در سطح کشور، گستردگی بدون التزام آموزش عالی بدون درنظر گرفتن ماموریت ها، نظام آموزش عالی بسته و درخود مانده از منظر بین المللی از اصلی ترین چالش های وزارت علوم است.

رییس مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاداتی را در مقابله با این چالش ها مطرح کرد و گفت: امروز خوشحالیم در آموزش عالی کشور دانشگاهی چون دانشگاه فنی و حرفه ای استقرار یافته زیرا طبق ماموریت خود که تربیت تکنیسین صنعت و بازار است قدم می گذارد و فارغ التحصیلانش مستقیم وارد بازار کار می شوند.

وی افزود: استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی در مرحله اول پیاده سازی این نظام در دانشگاه های شهر تهران و توانایی رقابت در بعد بین المللی با توجه به ظرفیت خالی دانشگاه ها که متاسفانه هم اکنون در حال افزایش است را پیگیری خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: