۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶

معاون دانشگاه آزاد: سیاست‌های غلط جمعیتی، جذب دانشجو را با چالش روبرو کرده است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: سیاست های غلط جمعیتی امروز جذب دانشجو را با مشکل روبه رو کرده است و اکنون ۵۰۰ هزار صندلی خالی در دانشگاه وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، طه هاشمی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به افزایش رقابت در جذب دانشجو دانشگاه‌های آموزش عالی اظهار داشت: تعداد دانشجویان در سراسر کشور از کاهش چشمگیری برخوردار است و در همین راستا دانشگاه آزاد نیز از این قضیه بی‌بهره نبوده است اما به طور کلی رقابت بین دانشگاه‌های آموزش عالی برای جذب دانشجو افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: به خاطر ارجاع برخی از برنامه‌ریزی‌های غلط و سیاست‌های نادرست جمعیتی مخاطبان ورود به دانشگاه‌های کشور طی چند سال اخیر کاهش پیدا کرده و همین مسئله سبب وارد آمدن ضررهای مالی به برخی از مراکز آموزش عالی شده است.
هاشمی ادامه داد:‌ به خاطر برخی از سیاست‌های نادرست حوزه‌هایی در آموزش عالی گسترش پیدا کرده است که به نظر من وجودشان مفید نبوده و فقط برخی از دانشگاه‌های کشور را برای جذب دانشجو به چالش کشید‌ه‌اند.
وی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از بودجه دولت استفاده نمی‌کند و تمام مخارج و هزینه خود را از طریق شهریه دانشجویان تأمین می‌کند و متأسفانه به خاطر اجرای سیاست‌های غلط، امروز در دانشگاه آزاد ۵۰۰ هزار خالی صندلی خالی از دانشجو وجود دارد و این مسئله در حالی است که همه امکانات استاد، آزمایشگاه، کتابخانه و فضای دانشگاه برای دانشجویان مهیا است.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد بیان کرد: از جهات مختلف دانشگاه آزاد باید فعالیت‌هایی خوبی در زمینه فرهنگی و آموزشی می کند و در برنامه‌ریزی‌های ما کاهش دانشجو یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان دانشگاه آزاد است.
وی تصریح کرد:‌ ارتقای کیفیت پژوهشی، آموزشی و توسعه فعالیت‌های فرهنگی- هنری از جمله برنامه‌هی مهم این دانشگاه برای مقابله با کاهش دانشجو در دانشگاه آزاد است و ما برای شناسایی استعدادهای هنری در سراسر کشور طرحی را اجرا می‌کنیم که تولیدات هنری کلیه آثار منشأ اثر شوند.
هاشمی افزود:‌ رقبای دانشگاه آزاد در حال کار کردن هستند و امروزه پذیرش دانشجو تابعی از تقاضای است که متأسفانه به دلیل سیاست‌های جمعیتی از کاهش قابل توجهی برخوردار است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: