شرکت ۲ میلیون نفر در مسابقات احکام و اذان

مسبب زاده، مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش: اقامه نماز در بیش از ۲۵ هزار مدرسه شهری و روستایی به امامت حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر از طلاب و روحانیون و مشارکت بیش از ۲۶۰ نفر از نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در امر اقامه نماز جماعت و تبلیغ و ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس از جمله فعالیت های دفتر بوده است. اقامه نماز جماعت به امامت بیش از ۳۶ هزار و ۸۰۰ نفر از همکاران فرهنگی، اقامه نماز جماعت در قریب به ۲ هزار و ۸۰۰ مسجد و حسینیه همجوار مدرسه، آموزش تخصصی یک هزار امام جماعت روحانی مدارس و آموزش ۵ هزار امام جماعت فرهنگی از جمله فعالیت های دفتر خواهد بود. برگزاری مسابقات اذان، احکام و انشای نماز با پوشش ۲ میلیون نفری، اجرای طرح پیوند مدرسه و مسجد هفته ای ۳ هزار و ۵۰۰ مدرسه و تالیف ۱۶ عنوان کتاب احکام دانش آموزی از فعالیت های دفتر است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا مسیب زاده ، با اشاره به اقامه نماز جماعت در بیش از ۶۵ درصد مدارس سراسر کشور، اظهارکرد: اقامه نماز در بیش از ۲۵ هزار مدرسه شهری و روستایی به امامت حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر از طلاب و روحانیون و مشارکت بیش از ۲۶۰ نفر از نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در امر اقامه نماز جماعت و تبلیغ و ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس از جمله فعالیت های دفتر بوده است.

وی ادامه داد: اقامه نماز جماعت به امامت بیش از ۳۶ هزار و ۸۰۰ نفر از همکاران فرهنگی، اقامه نماز جماعت در قریب به ۲ هزار و ۸۰۰ مسجد و حسینیه همجوار مدرسه، آموزش تخصصی یک هزار امام جماعت روحانی مدارس و آموزش ۵ هزار امام جماعت فرهنگی از جمله فعالیت های دفتر خواهد بود.

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: در طرح مبین با همکاری ستاد مرکزی اقامه نماز ۸ هزار نفر در یک دوره آموزشی ۲۴ ساعته آموزش دیدند.

مسیب زاده اضافه کرد: ۵ هزار و ۶۰۰ مدیر دوره متوسطه اول، ۸۰۰ مدیر دوره ابتدایی عشایر، ۹۰۰ معاون و مربی پرورشی، ۷۰۰ کارشناس اقامه نماز آموزش دیده اند.

وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات اذان، احکام و انشای نماز با پوشش ۲ میلیون نفری، اجرای طرح پیوند مدرسه و مسجد هفته ای ۳ هزار و ۵۰۰ مدرسه و تالیف ۱۶ عنوان کتاب احکام دانش آموزی از فعالیت های دفتر است.

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به برنامه های در دست اجرا اشاره و اظهارکرد: توانمندسازی ۱۰ هزار معلم پایه سوم ابتدایی و مدیر متوسطه اول، توانمدسازی ۲۰ درصدی اولیا و دانش آموزان مدارس متوسطه در خصوص نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی، توانمدسازی ۳۰ درصد ائمه جماعات مدارس و تمهید مقدمات برگزاری جشن های تکلیف برای ۱۰۰ درصد دانش آموزان مکلف از برنامه های آینده است.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: