مطالبات حوزه انتخابیه نمایندگان از دلایل مطرح شدن استیضاح وزیر آموزش و پرورش

بیرانوندی، رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی: احساس می‌کنم در این خصوص مطالبات شخصی نمایندگان مطرح است که البته منظورم از مطالبات شخصی، مطالبات حوزه انتخابیه آنهاست. به نظرم در شأن مجلس نیست و نمایندگان باید ملاحظه کنند و در این مدت زمان کوتاه از آمدن وزیر جدید، زمان ارزیابی وجود ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد بیرانوندی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در خصوص مطالبات و معوقات فرهنگیان اظهار داشت: به نظرم اطلاع رسانی در این خصوص باید بیشتر شود زیرا در جلسه‌ای که چند روز پیش با وزیر داشتیم اعلام شد که مبلغ بسیار بالایی برای پرداخت مطالبات سالهای گذشته فرهنگیان واریز شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «این واریز مطالبات مربوط به پاداش پایان خدمت بازنشستگان است و چرا معوقاتی مانند حق التدریس معلمان که از فروردین ماه پرداخت نشده در دستور کار قرار نگرفته است؟»، خاطرنشان کرد: مطالبات فرهنگیان زیاد است اما در این خصوص هم کار زیاد انجام شده است.

بیرانوند افزود: در جلسات کمیسیون آموزش مجلس و همچنین در جلسات خصوصی بر سامان دادن به مطالبات و معوقات فرهنگیان تأکید شده است و این موضوع از دغدغه‌های کمیسیون آموزش مجلس و همچنین دولت است.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصابات در آموزش و پرورش و همچنین موضوع استیضاح دانش آشتیانی، گفت: احساس می‌کنم در این خصوص مطالبات شخصی نمایندگان مطرح است که البته منظورم از مطالبات شخصی، مطالبات حوزه انتخابیه آنهاست.

وی افزود: به نظرم در شأن مجلس نیست و نمایندگان باید ملاحظه کنند و در این مدت زمان کوتاه از آمدن وزیر جدید، زمان ارزیابی وجود ندارد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: