تشکیل «صندوق حمایت از موسسان» جهت حل مشکلات حقوق و مزایای فعالان مدارس غیردولتی

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی: قانون دائمی شدن مدارس غیردولتی موسسان را موظف به پوشش بیمه‌ای و عمل طبق ضوابط کار کرده است اما مشکلاتی وجود دارد که با تشکیل «صندوق حمایت از موسسان» حل خواهد شد. تعیین تکلیف حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی مدارس غیردولتی، در قانون دائمی شدن تاسیس مدارس غیردولتی که اخیرا در مجلس شورای اسلامی مصوب و به دولت ابلاغ شد، آمده و مورد تاکید قرار گرفته است. در قانون صراحتا وضعیت کارکنان تعیین تکلیف شده است و بر اساس آن موسس باید از قانون کار و ضوابط آن برای کارکنان غیررسمی مراکز غیردولتی تبعیت کند و پرسنل خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

به گزارش عیارآنلاین، مرضیه گرد در واکنش به اعتراض معلمان مدارس غیردولتی پیرامون حقوق و مزایا و عدم برخوردای از بیمه اظهار کرد: خوشبختانه تعیین تکلیف حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی مدارس غیردولتی، در قانون دائمی شدن تاسیس مدارس غیردولتی که اخیرا در مجلس شورای اسلامی مصوب و به دولت ابلاغ شد، آمده و مورد تاکید قرار گرفته است

وی افزود: در قانون صراحتا وضعیت کارکنان تعیین تکلیف شده است و بر اساس آن موسس باید از قانون کار و ضوابط آن برای کارکنان غیررسمی مراکز غیردولتی تبعیت کند و پرسنل خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از مشکلات موسسان برای بیمه کارکنان برابر بودن سهم بیمه‌ای پرداختی با سهم حق بیمه‌ای که برای افراد عادی در حوزه‌های صنعتی و تولیدی تعیین شده، است گفت: این مسئله تاثیر منفی به‌روی افزایش شهریه و زیر بار نرفتن موسسان برای پوشش بیمه‌ای است.

گرد ادامه داد: به عنوان مثال مدرسه‌ای داریم که مجوز استقرار آن از سوی سازمان نوسازی ۷۰ یا ۹۰ دانش آموز ذکر شده است و از آنجا که باید کادر آموزشی خود را تکمیل کنند و از سوی دیگر هزینه حق بیمه، اجاره و هزینه‌های جاری مدرسه را بپردازند اقدام به افزایش شهریه می کنند. راهکار دیده شده در قانون دائمی شدن مدارس غیردولتی تشکیل «صندوق حمایت از موسسان» است و امیدوارم بتوانیم آن را عملیاتی کنیم تا طبق قانون پرداخت بخشی از حق بیمه سهم موسس و کارکنان غیررسمی از طریق این صندوق تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های سازمان پس از ابلاغ قانون، تشکیل بلافاصله شورای سیاست گذای و برنامه ریزی نظارت مرکزی و تدوین آیین نامه هاست گفت: بویژه راه‌اندازی صندوق حمایت از موسسان را در اولویت داریم تا بخشی از نیاز موسسان در خصوص بیمه و خرید تجهیزات و احداث را تامین کنیم که ابتدا باید آیین نامه آن نیز نگاشته شود. کارگروهی از قبل تشکیل شده است و آمادگی لازم برای نهایی کردن پیش نویس‌ها را داریم و مجدد از صاحبنظران دعوت خواهیم کرد.

منبع: خبرآنلاین

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: