استاندار تهران:

دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به جامعه روستایی و عشایری کشور دارد

رییس سازمان بین‌المللی اکو در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان اظهار داشت: توسعه همه‌جانبه کلانشهر تهران بر مبنای توسعه روستاها و عشایر است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدمهدی مظاهری در بازدید از غرفه‌های شانزده‌گانه استان تهران در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان با بیان این مطلب که توسعه روستاها و عشایر می‌تواند مبنای توسعه در کلانشهرها باشد، خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ روستایی جزئی از برنامه‌های توسعه هر کشور است که به‌منظور دگرگون‌سازی ساختار اجتماعی ـ اقتصادی جامعه روستایی به‌کار می‌رود.
وی بر اهمیت فرهنگ روستایی و عشایری شهرستان‌های استان تهران در راستای حفظ توسعه پایدار و دستیابی به سلامت شهرنشینان کلانشهرهای بزرگ همچون تهران تأکید کرد.

سید حسین هاشمی، استاندار تهران نیز عصر روز چهارشنبه در بازدید از این نمایشگاه بر حمایت‌های همه‌جانبه دولت تدبیر و امید از توانایی‌های چشمگیر شهرستان‌های استان تهران تأکید کرد.
وی در این خصوص خاطرنشان کرد: با سیاست‌های جدید دولت یازدهم، تمهیدات ارزشمندی به‌منظور ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان‌های تهران را مدنظر قرار داده‌ایم.
استاندار تهران با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان‌‌های این استان گفت: روستاهای شهرستان‌های تهران در بخش کشاورزی حائز رتبه برتر است که این نشان از لزوم توجه به ماهیت روستا‌محوری در این استان است به‌طور مثال در مجموع ۹ محصول درختی، شهرستان‌های استان دارای درجه کیفی برتر است.
وی همچنین افزود: این استان علاوه بر ماهیت صنعتی و مدرن از جایگاه بالایی در توسعه روستایی برخوردار است و با سیاست‌های جدید، دولت یازدهم تمهیداتی برای اشتغال پایدار فراهم می‌آورد.
استاندار تهران افزود: با توجه به اینکه مجموعه شهرستان‌های استان تهران هر یک دارای پتانسل و توانمندی‌های منحصر‌به‌فردی هستند، پیشنهاد می‌شود یک روستا را به‌عنوان روستای ویژه و چند روستا را به‌عنوان نمونه انتخاب کرده تا با تقویت و توسعه توانمندی‌های آنها به‌مرور زمان، روستای نمونه استانی به مقام و جایگاه نمونه کشوری دست یابد.
وی در ادامه گفت: تلفیق بافت شهری و روستایی در مجموعه غرفه‌های شهرستان‌های تهران کاملاً محسوس و منحصر‌‌به‌فرد است و روستاهای شهرستان تهران را از بافت کاملاً روستایی خارج کرده و توسعه توانمندی‌های روستاییان در کلانشهر تهران نمایان ساخته است.
سیدحسین هاشمی با اشاره به توسعه توانمندی روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی تأکید کرد: دولت تدبیر و امید همواره از فعالیت‌های جامعه تولید‌کننده روستایی و عشایری شهرستان‌های تهران که نقش مهمی در رونق اقتصادی دارند، حمایت می‌کند.

دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایر سراسر کشور ۱۵ دی‌ماه با حضور مسئولان، کارشناسان و دست‌اندرکاران عرصه توسعه توانمندی‌های روستایی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.
بر اساس این گزارش، این نمایشگاه که با رویکرد تبیین نقش روستاییان و عشایر به‌منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با حضور استان‌های سراسر کشور بر پا شده تا پایان روز شنبه ۱۸ دی‌ماه دایر است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: