نماینده مجلس:

برای مبارزه با شیوع بیماری آنفلوآنزا، کمیته‌ای تشکیل نشده است

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش واحدهای مرغداری در راستای افزایش تولید ایده خوبی بود تا کشور را به خودکفایی در این حوزه برساند اما حمایت‌های لازم از این بخش صورت نگرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دامادی-نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی- در رابطه با شیوع آنفولانزای پرندگان و فعالیت‌های انجام شده در این خصوص بیان داشت: در دوره پیشین مجلس بحث آنفولانزا و روش‌های جلوگیری از شیوع این بیماری بین پرندگان مطرح شد و با رئیس سازمان دامپزشکی در این خصوص مذاکراتی داشته‌ایم. اقدامات اولیه‌ای در این خصوص انجام شده است؛ اما در کشور یک حرف یا شعار بر مبنای دفاع از تولید نداریم. وضعیت شهرک‌های تولیدی چندان مناسب نیست و مرغداری‌ها روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند.
او در پاسخ به این سوال که چرا تا امروز کمیته آنفولانزا در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل نشده است، اظهار داشت: افزایش واحدهای مرغداری ایده خوبی بود تا کشور را به خودکفایی در این حوزه برساند؛ اما حمایت‌های لازم صورت نگرفته است، کمیته‌ای برای مبارزه با شیوع بیماری آنفولانزا تشکیل نشده است و این بخاطر نبود نگاه حمایتی نسبت به تولید در وزارت کشاورزی است.
دامادی در ادامه گفت: وزیر جهاد کشاورزی به عنوان نماینده دولت در این بخش حمایت‌های لازم را در این خصوص نداشته است برای همین است که بسیاری از واحدهای مرغداری با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند. در حال حاضر هم آنفولانزا بر مشکلات تولیدکنندگان افزوده است.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزرات جهاد کشاورزی مکانیزم‌های اشتباهی دارد و مورد شکایت هم بوده است اما فریاد نمایندگان به جایی نرسیده است. در مازندران نیز کارهای سابق برای مبارزه با شیوع آنفولانزا انجام می‌شود؛ اما کافی نیست و تولیدکننده حمایت را احساس نمی‌کند.
گفتنی است انتشار خبر ابتلای ۲ مرغداری در تهران به آنفولانزای مرغی و تلف شدن حدود ۵ هزار و ۶۰۰ مرغ در این دو واحد موجب شد معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور از آماده باش ادارات دامپزشکی استان‌های سراسر کشور برای کنترل و مقابله با این بیماری خبر بدهد.
همچنین با گذشت چند هفته از آغاز شیوع این بیماری واحدهای آلوده دیگری نیز در ورامین، اراک، تبریز و مازندران گزارش شده و مهم‌تر از آن صادرات تخم مرغ نیز متوقف شده است؛ اما آنچه که عجیب به نظر می‌سد عدم تشکیل کمیته ویژه آنفولانزا در وزارت جهاد کشاورزی و سکوت عجیب این وزارتخانه است.

منبع: ایلنا

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: