نماینده مجلس:

واگذاری ۱۰ درصد از آموزش و پرورش به بخش خصوصی خلاف اهداف کلی نظام است

حاجی بابایی، نماینده مجلس و وزیر اسبق آموزش و پرورش: بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش در سال آتی درواقع تنها ۸ و نیم درصد از کل بودجه ۳۷۰هزار میلیارد تومانی عمومی کشور است. واگذاری ۱۰درصد از آموزش و پرورش به بخش خصوصی، خلاف اهداف کلی نظام -ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری- و قانون اساسی است چراکه آموزش و پرورش به دلیل دارا بودن جایگاه خاص و متفاوت نباید به بخش خصوصی واگذار شود. واگذاری مدارس در برنامه ممنوع شده لذا مسئولان نمی‌توانند بودجه‌ای که با اصول برنامه، اصول اساسی نظام و قانون اساسی مغایرت دارد به مجلس پیشنهاد کنند.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا حاجی‌ بابایی، با انتقاد از  بودجه پیش‌بینی شده برای آموزش وپرورش در سال ۹۶، گفت: بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش در سال آتی تنها ۳۳ هزار میلیارد تومان است که شامل نوسازی مدارس، سازمان پژوهش و دیگر سازمان‌های زیرمجموعه آموزش و پرورش می‌شود، درواقع تنها ۸ ونیم درصد از کل بودجه ۳۷۰هزار میلیارد تومانی عمومی کشور به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال ۹۱، ۱۵هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از بودجه ۱۰۴ هزار میلیارد تومانی عمومی دولت به آموزش وپرورش اختصاص داده شد، درواقع حدود ۶/۱۵ درصد از بودجه کل کشور به این مسئله تعلق گرفت، اما کاهش عظیم بودجه آموزش و پرورش با وجود افزایش مشکلات در این عرصه در سال آتی، نشان از نگاه محدود به مقوله عظیم آموزش است.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال واگذاری ۱۰درصد از آموزش و پرورش به بخش خصوصی است، گفت: این کار خلاف اهداف کلی نظام -ابلاغ شده از سوی  مقام معظم رهبری- و قانون اساسی است چراکه آموزش و پرورش به دلیل دارا بودن جایگاه خاص و متفاوت نباید به بخش خصوصی واگذار شود.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اختصاص تنها ۸ونیم درصد از کل بودجه عمومی کشور به اصلی‌ترین مسئله حال و آینده کشور در شان نظام جمهوری اسلامی نیست، گفت: امیدوارم زمان تصویب بودجه سال ۹۶ در صحن مجلس شورای اسلامی نگاه دوباره‌ای به بودجه این بخش شود، این درحالی است که واگذاری مدارس در برنامه ممنوع شده لذا مسئولان نمی‌توانند بودجه‌ای که با اصول برنامه، اصول اساسی نظام و قانون اساسی مغایرت دارد به مجلس پیشنهاد کنند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: