جریمه ۵۰ میلیونی برای ناشران متخلف کتاب‌های کمک درسی

طلایی زواره، معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی: برای ۲۰ ناشر متخلف کتاب های کمک درسی که ناقض حقوق معنوی کتاب های درسی و آثار علمی بوده اند نیز پرونده قضایی تشکیل شده است. استفاده اجباری از کتاب های کمک درسی در مدارس ممنوع است. جریمه ۵۰ میلیون تومانی برای پنج ناشر متخلف کتاب های کمک درسی اتفاق افتاده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسین طلایی زواره گفت: تخلفات این ناشران نسخه برداری غیر قانونی از مطالب و تصاویر کتابهای درسی و درج اطلاعات نادرست در کتاب های کمک درسی بوده است.

وی افزود: برای ۲۰ ناشر متخلف کتاب های کمک درسی که ناقض حقوق معنوی کتاب های درسی و آثار علمی بوده اند نیز پرونده قضایی تشکیل شده است.
طلایی زواره تاکید کرد: استفاده اجباری از کتاب های کمک درسی در مدارس ممنوع است ولی در صورتی که دانش‌آموزی نیاز به کتاب های کمک درسی داشته باشد می تواند با مراجعه به سامانه اینترنتی roshdmag.ir کتاب های کمک درسی استاندارد را تهیه و خریداری کند.

منبع: صدا و سیما

۱ دیدگاه

  1. ناشناس :

    با سلام علاوه بر جریمه نقدی کتبشان را در اینترنت بصورت رایگان قرار دهند تا فروش کتبشان کاهش یابد و گرنه ۵۰ میلیون جریمه می دهد ولی از ان ور یک میلیارد می فروشد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: