عضو کمیسیون صنایع و معادن: ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو نباید قیمت خودروهای داخلی را افزایش دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تاکید کرد:ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو نباید به بهای افزایش قیمت خودروهای داخلی تمام شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا منصوری درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت،بااشاره به گرانی خودرو در روزهای اخیر گفت:قیمت خودرو باید توسط عرضه و تقاضا تعیین شود و نباید به بهانه های واهی همانند گرانی ارز قیمت آن افزایش یابد.

 نماینده مردم ساوه و زرندیه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید خودروهای با کیفیت مناسب استفاده کنند،افزود:چرا در مناطق آزاد خودروهایی با قیمت پایین وجود دارد،اما همان خودروها در سایر مناطق حدود سه برابر به فروش می رسد،این نشان دهنده حمایت قاطع از خودروسازان داخلی است، که به زیان مردم تمام شده است.

قیمت خودرو در داخل کشور بیش از قیمت جهانی به مصرف کننده فروخته می شود

منصوری ادامه داد:مردم حق دارند،خوب زندگی کرده و وسایل خوب و با قیمت مناسب استفاده کنند،در همین راستا باید خودروی با کیفیت و با قیمت مناسب تولید شده و مردم از خودروهای باکیفیت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه قیمت خودرو در داخل کشور بیش از قیمت جهانی به مصرف کننده فروخته می شود،یادآور شد:اگر بازار خودروی کشور رقابتی شود،مردم می توانند خودروی متنوع، با کیفیت و با قیمت مناسب تهیه کنند.

ارز با توجه به فراز ونشیب در هفته های اخیر نباید از کشور خارج شود

منصوری بااشاره به وقفه یک روزه در ثبت سفارش خودروهای وارداتی،افزود:با توجه به فراز ونشیب ارز درهفته های اخیر نباید ارز از کشور خارج شود و در مقطعی کوتاه ثبت سفارش خودروهای داخلی ممنوع شود،البته ازسوی دیگر دولت نباید اجازه دهد که قیمت خودروی داخلی افزایش یابد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه صنعت خودروسازی کشور باید به جایی برسد که یک ایرانی تمایلی به خرید خودروی خارجی نداشته باشد، تصریح کرد:این امر منوط به تلاش بر روی ارتقای کیفیت و کاهش قیمت تمام شده خودرو است و  تلاش خودروسازان داخلی منجر به عدم ورود خودروهای بی کیفیتی که ظاهری جذاب دارند، اما بی کیفیت هستند خواهد شد و باید خودروسازان ما روز به روز در واحد تحقیقات و توسعه هزینه کنند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: