وزیر علوم از اتصال ۴۰۰ مرکز آموزش عالی شهرتهران به شبکه علمی کشور تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ خبر داد

در نشست بررسی شبکه علمی کشور که امروز با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، مهندس جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و برخی از روسای دانشگاههای تهران برگزارشد، مقرر شد تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ ،۴۰۰ مرکز آموزش عالی در سطح شهر تهران به این شبکه متصل شوند.

به گزارش عیارآنلاین، در این نشست دکتر فرهادی با اشاره به اهمیت شبکه علمی کشور  در ایجاد دسترسی علمی و کاهش هزینه ها گفت: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران  به عنوان مسئول  راه اندازی شبکه علمی  کشور  با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش مهمی در به روز کردن ساختار و  استقرار  کامل شبکه علمی کشور دارد .

وی با تاکید بر فاصله وضع موجود از وضع مطلوب ابراز امیدواری کرد تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۶، همه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شهرتهران طبق زمان بندی و با همکاری وزارت علوم و و زارت ارتباطات به شبکه علمی متصل شوند.
در ادامه این نشست،  دکتر فتح الله مضطرزاده رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نیز به بیان فرآیند و فراز و فرودهای  ایجاد  شبکه علمی  در کشور  از سال ۱۳۶۲ تاکنون پرداخت.
دکتر مضطرزاده در ادامه افزود : با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و  پیگیریهای مستمر دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اقدامات جدی برای تشکیل این شبکه انجام شده و زیر ساخت های مورد نیاز  در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی فراهم نیز شده است.

منبع: وزارت علوم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: