ایجاد فرصت‌های برابر و عادلانه آموزشی در مناطق کمتر توسعه

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش: ایجاد فرصت‌های برابر و عادلانه آموزشی و افزایش کیفیت آموزش در مناطق کمتر توسعه یافته از سیاست‌های کلان وزارت آموزش و پرورش است.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان عصر امروز در سفر به شهرستان خاش در نشست با مسئولان این شهرستان اظهار کرد: معلمان و کادر آموزشی مدارس باید آموزش‌هایی که به فرزندان این مرز و بوم ارائه می‌دهند را به روز کنند و در ارائه آموزش‌ها به نیازهای جامعه توجه داشته باشند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: تقویت خلاقیت و روحیه کارآفرینی دانش‌آموزان در مدارس در کنار ارائه مباحث آموزشی به آنها، از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش است.

وی گفت: ایجاد فرصت‌های برابر و عادلانه آموزشی و افزایش کیفیت آموزش در مناطق کمتر توسعه یافته از سیاست‌های کلان وزارت آموزش و پرورش است.

فرماندار خاش نیز در این جلسه اظهار کرد: استانداردسازی مدارس و کمک به تجهیز فضاهای آموزشی خاش دو اولویت مهم حوزه آموزش و پرورش خاش است که جهت حل آنها از وزارت آموزش و پرورش کمک می‌خواهیم.

محمداکبر چاکرزهی افزود: مدارس خاش در رشته‌های علوم پایه و ریاضی با کمبود نیروهای مجرب مواجه است و حل این مشکل نیازمند همکاری وزارت آموزش و پرورش است.

بر اساس این گزارش، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ادامه به همراه فرماندار و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش خاش از  تعدادی هنرستان‌های کار و دانش و مراکز شبانه‌روزی این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک مشکلات حوزه آموزش شهرستان خاش را مورد بررسی قرار داد.

زرافشان فردا به همراه وزیر آموزش و پرورش در شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق کمتر توسعه یافته در استانداری سیستان و بلوچستان شرکت می‌کنند.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: