آمادگی کامل آموزش و پرورش برای مدیریت مهدکودک‌ها

نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش: موضوع ساماندهی سرپرستی مهدکودک‌ها و تعیین تکلیف مدیریت آنها در دستور کار شورای انقلاب فرهنگی بوده و در کمیسیون‌های مختلف آن بحث شده که امیدواریم هر چه زودتر موضوع در صحن علنی شورا مطرح و تعیین تکلیف شود. آموزش و پرورش آمادگی دارد تا برنامه‌های ارزشمند و مورد نیاز کودکان در سنین مهدکودک را فراهم کند.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش؛ درباره موضوع ساماندهی سرپرستی مهدکودک‌ها و تعیین تکلیف مدیریت آنها گفت: این مسئله در دستور کار شورای انقلاب فرهنگی بوده و در کمیسیون‌های مختلف آن بحث شده که امیدواریم هر چه زودتر موضوع در صحن علنی شورا مطرح و تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: باید هر چه سریعتر این وضعیت روشن شده و الزامات فراهم شود تا آموزش و پرورش بتواند به طور جدی به مسئله مدیریت توجه داشته باشد.
نوید ادهم با بیان اینکه معتقدیم مهدکودک‌ها با توجه به یافته‌های علوم شناختی تأثیر بسزایی در رشد کودک دارد، اظهار داشت: درصد یادگیری کودکان بیش از سنین دیگر بوده و باید نظارت جدی بر این مسئله انجام شود.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش بیان کرد: باید با رویکرد فرهنگی مسئله مهدکودک و توجه به آموزه‌های ‌آن مورد بحث واقع شود و آموزش‌ها در این دوره در قالب بازی، مهارت‌های شناختی، مهارت‌های عاطفی و آنچه که کودک برای رشد بهتر به آن نیاز دارد در دستور کار قرار گیرد.
وی عنوان کرد: آموزش و پرورش آمادگی دارد تا برنامه‌های ارزشمند و مورد نیاز کودکان در سنین مهدکودک را فراهم کند.
نوید ادهم یادآور شد: همان گونه که در گذشته مسئولیت مدیریت مهد کودک‌ها به آموزش و پرورش سپرده شده بود امیدواریم اکنون نیز این مسئله محقق شود و آموزش و پرورش برنامه‌هایی که با توجه به نیازهای  کودکان تنظیم و تصویب کرده برای آنها به اجرا درآورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: