۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛

امکان قطع واردات گاز از ترکمنستان وجود دارد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با اعتقاد به این که با افتتاح فازهای جدید امکان قطع واردات گاز از ترکمنستان وجود دارد گفت: وزارت نفت باید سیاست‌ها و هدف گذاری‌های جدیدی را در این زمینه اتخاذ کند.

به گزارش عیارآنلاین، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با اعتقاد به این که با افتتاح فازهای جدید امکان قطع واردات گاز از ترکمنستان وجود دارد گفت: وزارت نفت باید سیاست‌ها و هدف گذاری‌های جدیدی را در این زمینه اتخاذ کند.

بهروز نعمتی اظهار کرد:‌ این امکان وجود دارد که با توجه به افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی دیگر واردات گاز از کشور ترکمنستان نداشته باشیم.

وی افزود:‌ اگر سالهای متمادی اخیر را بررسی کنیم متوجه می‌شویم که شرایط به گونه‌ای بوده که طرف‌های مقابل ما از ترکمنستان کارشکنی‌هایی را برای افزایش قیمت‌ها داشته‌اند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس، تصریح کرد: به نظر می‌رسد وزارت نفت، باید سیاستی را تبیین کند که بر مبنای نیازمندی‌های کشور شرایط برای افزایش تولید فراهم شود.

نماینده‌ مردم تهران در مجلس همچنین اظهار کرد: از طرف دیگر با کارهای فرهنگی می‌توان بخش زیادی از پرت گازی کشور را جبران کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه با تاکید بر این که مشکلی به لحاظ تامین گاز داخل کشور وجود ندارد و ما حتی برای ترکیه هم صادرات گاز داریم گفت: از این منظر وزارت نفت باید هدف گذاری‌های جدیدی را انجام دهد که هم تولید افزایش داشته باشد و هم نحوه مصرف به درستی انجام شود.

نعمتی همچنین تاکید کرد: اگر ترکمنستان بخواهد در این جهت پیش برود حتما به دولت و وزیر نفت تذکر می‌دهیم که از این پس هیچ‌گونه قراردادی نباید با ترکمنستان در زمینه گاز داشته باشند و باید برای همیشه این مساله‌ی قطعی گاز انجام و تمام شود.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: