عضو کمیسیون تلفیق مجلس عنوان کرد:

اطلاع از میزان حقوق و مزایای مسئولین، حق مردم است

حاجی دلیگانی با تشریح اقدام غیر قانونی کمیسیون تلفیق در حذف بخش نظارت مردم بر دریافتی مدیران دولتی جهت پیشگیری از حقوق‎های نجومی در مصوبه کمیسیون تلفیق، گفت: بنده مراتب اعتراض خود را به صورت کتبی به کمیسیون تلفیق داده ام و یک نامه مکتوب هم در خصوص این موضوع به رئیس مجلس شورای اسلامی خواهم نوشت.

حسینعلی حاجی دلیگانیبه گزارش عیارآنلاین، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون تلفیق  مجلس شورای اسلامی، پیرامون حذف تبصره ۵ ماده ۳۸ گزارش کمیسیون تلفیق، مبنی برعدم انتشار عمومی، دریافتی‌ها و مزایای مدیران گفت: ما معتقدیم در یک نظامی که مردم‌سالاری دینی حاکم است، حق مردم ایجاب می کند که از حقوق و مزایای مسئولین خود اطلاع داشته باشند.

وی افزود: به همین دلیل، درکمیسیون تلفیق تصویب کردم که مردم در کنار دستگاه های نظارتی مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی برحقوق و مزایای مسئولین نظارت داشته باشند و معتقدیم اگر این نظارت صورت گیرد بسیاری از مشکلاتمان در پرداخت‌ها و برداشت های ناعادلانه کاهش پیدا می کند و بستری برای امر به معروف و نهی از منکر همگانی ایجاد می شود اما متاسفانه واژه (نظارت عموم مردم) در گزارشی که تهیه و به مجلس، برای قرائت و رای گیری داده‌اند حذف شده است.

این عضو کمیسیون تلفیق، در پاسخ به اینکه، گفته می شود، حذف این بند، توسط هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق صورت گرفته است،  افزود: قانون همچین اختیاری را به هیئت رئیسه کمیسیون نداده است که بتواند مصوبه اعضا را بدون اطلاع آنها تغییر دهد.

حاجی دلیگانی در ادامه گفت: طبق آئین نامه، برای تجدید نظر در مصوبات، یک سوم اعضاء کمیسون باید حضور داشته باشند که از بین این یک سوم به صورت دستی رای گیری می‌شود و اگر دوسوم اعضاء به تجدید نظر، رای آری بدهند امکان تجدید نظر وجود خواهد داشت.

این نماینده مجلس در پایان خازر نشان کرد: بنده مراتب اعتراض خود را به عنوان یک نماینده مجلس به صورت کتبی به کمیسیون تلفیق داده ام و یک نامه مکتوب هم در خصوص این موضوع به رئیس مجلس شورای اسلامی خواهم نوشت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: