۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳

معرفی ۲۴ عنوان کتاب آموزشی مناسب به کتابخانه مدارس به صورت روزانه

ناصری، مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی: ۷۳۵ ناشر پیوسته با این دفتر در ارتباط هستند. امسال ۳ هزار و ۶۳۹ کتاب مناسب به دست ما رسیده که به ازای هر روز آموزشی ۲۴ عنوان کتاب مناسب به کتابخانه مدارس معرفی می کنیم.

به گزارش عیارآنلاین،  محمد ناصری در سیزدهمین جشنواره تجلیل از مولفان کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد که در مدرسه تاریخی دارالفنون برگزار شد با بیان اینکه امروز جای وزیر آموزش و پرورش در این مراسم خالی است اظهار کرد: ایشان در مراسم معارفه بر ضرورت توجه به مقوله پرورش و تقدم آن بر آموزش تاکید داشته و بدون تردید کتاب و کتابخوانی بستری است که می تواند این هدف را محقق کند.

وی افزود: تبدیل کتابخانه به قرائتخانه هنر نیست و اعلام نظر معاون پرورشی جدید برای بازگرداندن کتابدارها به آموزش و پرورش جای تقدیر دارد.

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی با اشاره به معرفی ۲۵ هزار کتاب مناسب دانش آموزان در طول چندسال اخیر عنوان کرد: توفیق پیدا کردیم در دفتری خدمت کنیم که هدفش از ابتدای تاسیس ترویج کتاب و کتابخوانی بوده است.

ناصری ادامه داد: امروز به برکت انقلاب مجلات رشد با بیش از سی عنوان منتشر می شود.۷۳۵ ناشر پیوسته با این دفتر در ارتباط هستند. امسال ۳ هزار و ۶۳۹ کتاب مناسب به دست ما رسیده که به ازای هر روز آموزشی ۲۴ عنوان کتاب مناسب به کتابخانه مدارس معرفی می کنیم. برترین این کتاب‌ها تحت عنوان فهرستگان در اختیار مدارس قرار می گیرد.

به گفته وی، در جشنواره سیزدهم ۱۰۷۳ کتاب به مرحله داوری رسید و در نهایت از ۳۴ مولف برتر تقدیر می‌شود.

مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی با اشاره به اینکه اقبال ناشران کشور به تولید کتب استاندارد رو به رشد است اظهار کرد: ناشران وارد حوزه های سخت تر چون کتب مرجع و دانشنامه ها شده‌اند و نیازمند اعتبارات بیشتری بودند که در این میدان ناشران خصوصی گوی سبقت را از ناشران دولتی ربودند.

ناصری توصیه کرد که ناشران در حوزه تولید بسته آموزشی و کتب جدیدالتالیف همت بیشتری به خرج دهند.

وی افزود: حضور مولفان و ناشران جوان را مغتنم می شماریم. امیدواریم صداو سیما کتب برگزیده را نیز تبلیغ کند نه تنها کتبی که بابت آنها پولی دریافت می کنند.

منبع: ایسنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: