مقام مسئول درصنعت و معدن بوشهر:

قاچاق خاک کشاورزی در استان موضوعیت ندارد

سرپرست اداره صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: طرح بحث صادر شدن هرگونه خاک کشاورزی از طریق بنادر این استان به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس موضوعیت ندارد.

به گزارش عیارآنلاین، رشید مرادی افزود: مجوز هیچ گونه فعالیتی در راستای برداشت خاک کشاورزی برای صادرات به کشورهای عربی صادر نشده است و دراستان نیز با چنین فعالیتی مواجه نشده ایم.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به تازگی موضوع قاچاق خاک کشاورزی از طریق برخی بنادر جنوبی به کشورهای حوزه خلیج فارس را مطرح کرده بود.
وی اظهارداشت: هرساله مباحثی مبنی بر برداشت خاک کشاورزی و صادر کردن آن به کشورهای عربی عنوان می شود که در استان بوشهر غیر از مواد معدنی برداشتی انجام نمی شود.
مرادی افزود: سنگ گچ، سنگ آهک، آهک، شن و ماسه و سیمان از جمله مواد قابل برداشت در استان بوشهر است که در زمینه صادرات نیز استفاده می شود.
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر نیز به ایرنا گفت: خاک کشاورزی جزء ذخایر ژنتیکی است و با توجه به اینکه تشکیل یک سانتی متر آن میلیونها سال به طول می انجامد براساس قانون، صادرات آن ممنوع است.
حسین دلشب افزود: در استان بوشهر تاکنون پرونده قاچاق خاک کشاورزی نداشته ایم ولی در بخش معادن ممکن است خاک آن هم نه خاک کشاورزی به عنوان مصالح ساختمانی صادر شود.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: