تامین ۹۰ درصد گوشت مورد نیاز کشور در داخل

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت که هم اکنون حدود ۹۰ درصد از گوشت سفید و قرمز مصرفی کشور با همت تولید کنندگان در داخل کشور تامین می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی کمالی سه شنبه شب در آئین گشایش چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور در آمل افزود : روند رو به رشد و افزایشی تولیدات بخش کشاورزی از جمله دام و طیور کشور اکنون در وضعیتی قرار دارد که به مرز پاسخگوئی به نیازهای داخلی در بیشتر محصولات رسیده است .
وی ادامه داد : این سیر صعودی در چرخه تولیدات بخش کشاورزی کشور ، مرهون شکل گیری چرخه تولیدی بسیار وسیع صنایع تبدیلی و صنعتی کردن بخش کشاورزی است .
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه تولید کنندگان بخش دام و طیور کشور اکنون در تولید مرغ گوشتی و حتی اصلاح نژادی دام و طیور به خودکفایی رسیده اند ، گفت : صنایع تولیدی و تبدیلی بخش دام و طیور کشور اکنون قابلیت صادراتی نیز دارد.
کمالی به جایگاه مهم مازندران در تولید دام و طیور کشور اشاره کرد و افزود : این استان اکنون در بخش طیور ، سرآمد استان های کشور است و تولید کنندگان مازندرانی دراین بخش حرف های زیادی برای گفتن دارند.
وی افزود : زنجیره صنعت طیور شامل مرغ لاین ، اجداد ، مرغ گوشتی و مرغ تخم گذار به خوبی در مازندران شکل گرفته و تکامل یافته است و صنعتی شدن مرغداری ها هم تحول بزرگی در این عرصه ایجاد کرده است .
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور نگاه مسئولان به صنعت طیور کشور را حمایتی توصیف کرد و اظهار داشت : اگر حمایت ها بیشتر شود در جایگاهی هستیم که قدرت تامین نیازهای کشور را افزایش دهیم .
وی به برگزاری نمایشگاههای دام و طیور از سوی بخش خصوصی به عنوان تحول دیگری در این صنعت یاد کرد و افزود : برگزاری نمایشگاههای توانمندی های واحدهای تولیدی و صنعتی در کنار مرکز تولید آن در شهرستان و فاصله گرفتن از تهران نتیجه این تحول است .
چهارمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور با حضور ۲۵ شرکت و واحد تولیدی بخش صنعت دام و طیور از استان های کشور در فضایی به مساحت حدود ۲ هزار متر مربع ، در محل دائمی نمایشگاههای شهرستان آمل گشایش یافت و تا روز جمعه ادامه دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: