۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۸
در دیدار وزیر نیرو و وزیر انرژی روسیه صورت گرفت

امضای قرارداد احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی میان ایران و روسیه/ ارزش سرمایه‌گذاری ۱.۶ میلیارد دلار

قرارداد احداث یک نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی در استان هرمزگان به ارزش ۱.۶ میلیارد دلار میان وزیر نیروی ایران و وزیر انرژی روسیه امضا شد.

به گزارش عیارآنلاین، «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو در حاشیه آیین امضای قرارداد احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی حرارتی که قرار است در هرمزگان صورت بگیرد، گفت: ارزش سرمایه‌گذاری این قرارداد ۱٫۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود که قرار است یکی از شرکت‌های با تجربه کشور روسیه آن را احداث کند.

وزیر نیرو ادامه داد: قرار است این نیروگاه در هرمزگان که شامل چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی است توسط شرکت روسی احداث و تحویل داده شود.

چیت‌چیان در پاسخ به این سؤال که آیا سفر وزیر انرژی روسیه و دیدار با مسئولان وزارت نیرو در راستای احداث همین یک نیروگاه بوده است، گفت: صحبت‌های اولیه نیز در این دیدار با طرف روسی در زمینه احداث نیروگاه برق آبی صورت گرفته است که فعلاً در مراحل اولیه است.

وی با اشاره به اینکه صنعت برق مدام در حال تغییر است و تحولات زمانه نیز گواه بر این امر است، افزود: طرح‌های بی‌شماری در صنعت آب و برق وجود دارد که در مرحله انتهایی خود قرار دارد و امیدواریم با تدبیر و خلاقیت مدیران شرکت‌ها به بهره‌برداری برسند.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: بسیاری از ردیف‌های بودجه مربوط به صنعت برق در لایحه بودجه ۹۶ کاهش یافته است و این مسئله می‌تواند برای شرکت‌های استانی در صنعت برق که بایستی برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی خود به سراغ منابع جایگزین از جمله جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بروند تلنگری باشد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: