نماینده رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان:

اجرای طرح تحول نظام سلامت به امید مردم ایران تبدیل شده است

سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان: اجرای طرح تحول نظام سلامت مردم ایران را امیدوار کرده، به طوری که با اجرای این طرح، مشکلات بسیاری از مردم که توان مالی ندارند، برطرف شده است.

به گزارش عیارآنلاین، آیت الله عباسعلی سلیمانی جمعه شب در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مردم شیعه و سنی در مسجد الزهرا (س) اهل سنت ایرانشهر اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، کسانی که تمکن مالی داشتند برای مداوا به خارج از کشور می رفتند.
عضو خبرگان رهبری افزود: برخی از مردم سیستان و بلوچستان قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، برای درمان بیماری خودمجبور بودند به پاکستان سفر کنند و در این راه با مشکلات زیادی روبه رو می شدند.
امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: هم اینک با اجرای این طرح، مردم دورترین نقطه سیستان و بلوچستان نیز از وجود پزشک متخصص بهره مند هستند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در گذشته پزشکان خارجی (پاکستانی، هندی و بنگلادشی) در این استان حضور داشتند که به برکت نظام جمهوری اسلامی و اجرای طرح تحول نظام سلامت، دیگر خبری از چنین پزشکانی نیست.
آیت الله سلیمانی اظهار کرد: هم اکنون بهترین متخصصان با کمترین هزینه به درمان بیماران در سراسر کشور حتی دورترین نقاط سیستان و بلوچستان می پردازند که این جای قدردانی دارد.
امام جمعه زاهدان افزود: پزشکان بسیار زیادی در کشور به برکت طرح تحول نظام سلامت امروز به مرم خدمات رسانی می کنند.
عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درخواست داریم تا با ارتقای دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه موافقت کنند زیرا مردم این خطه از ایران اسلامی، شایسته بهترین خدمات هستند.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: ایرانشهر ظرفیت های بسیار زیادی دارد که ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه می تواند زمینه های خدمات رسانی بیشتر به مردم ولایت مدار این شهرستان را فراهم کند.
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: پذیرش دانشجو در رشته فوریت های پزشکی در مقطع کاردانی، یکی دیگر از درخواست های مردم شریف و مومن ایرانشهر است که امیدواریم این موضوع نیز از طرف وزیر دنبال شود.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نیز در این نشست گفت: یکی از خصوصیات نظام جمهوری اسلامی این است که از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت قرار داده است.
مولوی عبدالصمد کریم زایی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید و مسئولان نظام، توجه بسیار زیادی به سیستان و بلوچستان دارند که نیاز است مردم نیز همگام با دولت در جهت توسعه و پیشرفت استان تلاش کنند.
وی ادامه داد: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، یکی از بهترین وزرای دوست داشتنی دولت تدبیر و امید است.
کریم زایی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید توانست با اصول و منطق، برجام را به کشورهای غربی بقبولاند.
وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی بارها به کشورهای غربی گفته که هدف از دستیابی به انرژی هسته ای استفاده صلح آمیز از آن است و هیچ گاه به دنبال تخریب نیست.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: دولت تدبیر و امید توانست طرح تحول نظام سلامت را به خوبی در کشور اجرا کند که جای تقدیر دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: