۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰

معاون وزیر علوم: بین المللی شدن آموزش عالی از اهداف و برنامه های وزارت علوم است

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت، رشد آموزش عالی در ایران پنج برابر رشد جهانی است.

به گزارش عیارآنلاین، از روابط عمومی وزارت علوم، این مطلب را مجتبی شریعتی نیاسر در دیدار با «تی یری ماندون» دبیر هیئت دولت در آموزش عالی و تحقیقات فرانسه و روسای ۴۰ دانشگاه و مرکز پژوهشی این کشور عنوان کرد.
وی افزود: گفت: در سالهای پس از انقلاب اسلامی شاهد رشد بیش از گذشته دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در ایران هستیم به طوری که رشد آموزش عالی در این ۳۷ سال بیش از پنج برابر میانگین رشد جهانی است.
شریعی نیاسر ادامه داد: اکنون بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در ۲۸۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در ایران در حال تحصیل هستند که ۲ درصد آنها در مقطع دکترای تخصصی تحصیل می کنند.
وی گفت: ۵۳ درصد دانشجویان در موسسات آموزش عالی غیر دولتی تحصیل می کنند که نشانه سرمایه گذاری و ورود جدی بخش خصوصی کشور به آموزش عالی است.
معاون آموزشی وزیر علوم اظهار کرد: بیین المللی شدن آموزش عالی از اهداف و برنامه های وزارت علوم است و این وزارت به دانشگاههای بزرگ این اختیار را داده که با دانشگاه ها و موسسات معتبر علمی و تحقیقاتی دنیا وارد ارتباطات علمی و فناوری شوند.
وی به جایگاه بالای کشورهای اروپای در دیپلماسی علمی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و علاقه مندی ایران به گسترش همکاری های علمی و تحقیقاتی را ناشی از روابط بین المللی فعال اروپا و وجود دانشگاههای معتبر در این قاره و آشنایی دیرینه محققان و دانشمندان کشورمان با مراکز علمی اروپایی دانست.
شریعتی نیاسر با اشاره به رونمایی از سند آموزش ۲۰۳۰ توسط وزیر علوم کشورمان در روزهای اخیر گفت: این سند که با همکاری سازمان یونسکو تدوین شده، نقش جمهوری اسلامی ایران را در عرصه های علمی بین المللی افزایش خواهد داد.
وی تبادل دانشجو و استاد، فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت برای استادان ایرانی و فرانسوی، طراحی پروژه های تحقیقاتی مشترک و ایجاد کرسی های آموزش زبان فارسی را از مهمترین زمینه های همکاری ایران و فرانسه بیان کرد.
دبیر هیئت دولت در بخش آموزش عالی و تحقیقات فرانسه به همراه ۴۰ تن از روسای دانشگاهها و مراکز پژوهشی این کشور با هدف گسترش همکاری های علمی به ایران سفر کرده اند.

منبع: ایرنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: