۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

صادرات گیاهان دارویی نیازمند جلوگیری از خام فروشی و نگاه دانش بنیان است

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: خام فروشی مانعی برای توسعه صادراتی گیاهان دارویی است، استفاده بهینه از ظرفیت گیاهان دارویی نیازمند بازنگری ونگاه دانش بنیان است.

به گزارش عیارآنلاین، رسول خضری درباره وضعیت کنونی تولید و صادرات گیاهان دارویی درکشور،گفت:متاسفانه علاوه برخام فروشی در صنعت کشاورزی در صنایع دیگر همچون معادن و نفت نیز خام فروشی داریم که این امرمانعی برای افزایش ارزش افزوده درعرصه توسعه  اقتصادی به شمار می آید.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنایع کوچک در صنعت کشاورزی منجر به اشتغالزایی و صنایع بزرگ ارزش افزوده تولید می کنند،تصریح کرد: کسب سود و اشتغال زایی در صنعت کشاورزی عاملی برای ایجاد تولید ثروت در اقتصادکشاورزی است.

وی ادامه داد :با توسعه صنایع تبدیلی بویژه درگیاهان دارویی می توان علاوه  براشتغالزایی،ارز آوری بهینه نیز به همراه آورد و این درحالی است که برای بهره گیری از ارزش افزوده گیاهان دارویی باید با استفاده از دانش های  روز و با بکارگیری  فارغ التحصیلان کشاورزی درکنار  کشاورزان ظرفیت تولید گیاهان دارویی را به  نحو شایانی افزایش داد.

خضری افزود:ما در زمینه استفاده از ظرفیت گیاهان دارویی نیازمند بازنگری و توسعه شرکت  های دانش بنیان در این  عرصه هستیم.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه۴۰ الی ۵۰ نوع ازگیاهان دارویی ما تنها در  ایران قرار دارد، یادآورشد:یکی از بزرگترین  مشکلات ما خام  فروشی گیاهان دارویی است که اگر  متوقف نشود،بدیهی است که نمی توان انتظار داشت در این راستا ارزش افزوده اقتصادی بهینه  ایجاد کرد.

منبع: خانه ملت

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: