بررسی طرح تحول سلامت با حضور وزیر بهداشت در کمیسیون برنامه و بودجه

قوامی، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس: وزیر بهداشت در کمیسیون متبوعش برای ارایه گزارش در خصوص طرح تحول سلامت حضور یافت.

به گزارش عیارآنلاین، هادی قوامی با اشاره به جزییات جلسه امروز یک شنبه(۱۴ آذر) کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: در این جلسه قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان کشور برای ارایه توضیحاتی در خصوص برنامه های این وزارت خانه میهمان این کمیسیون بود.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گزارش دهی در خصوص عملکرد وزارت بهداشت و درمان درباره طرح تحول سلامت از محورهای صحبت وزیر بوده است، افزود: در گزارش مذکور وضعیت اعتبارات هزینه ای و درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت طی سال های ۹۱ تا ۹۵ بررسی شد.

وی ادامه داد: اینکه در طی سال های ۸۴ تا ۹۵ به تدریج سهم درآمدهای اختصاصی بخش سلامت افزایش یافته نشان می دهد که اتکای وزارت بهداشت و درمان به بودجه های عمومی کمتر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به بخش دیگری از اظهارات وزیر بهداشت و درمان در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، افزود: در این جلسه وضعیت کسری منابع مالی از جهت عدم پرداخت منابع یارانه ها تسریح شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۱ هزار میلیارد تومان کسری بودجه وجود دارد که بخشی از آن به تامین اجتماعی و بخشی دگیر به بیمه سلامت مربوط است که سهم خود را پرداخت نکردند.

قوامی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید رقمی در حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان به مسائل درمانی تخصیص دهد که از این میزان متاسفانه تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان بیشتر پرداخت نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه طبق گزارش وزارت بهداشت رقمی در حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان کسری حقوق و مزایای در بخش سلامت دانشگاه علوم پزشکی در سال ۹۲ وجود دارد که این هم نیاز به جبران و پرداخت دارد، گفت: عدم دریافت کامل منابع طرح تحول سلامت که تاکنون ۳۸ درصد پرداخت شده و کسری قابل توجه منابع سازمان های بیمه گر مانند بیمه سلامت با افزایش ارایه دفترچه بیمه از دیگر مشکلات این طرح است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بررسی مشکلات طرح تحول سلامت از مهم ترین محورهای جلسه با وزیر بهداشت و درمان مجلس بوده است./

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: