کارشناس ارشد انرژی در گفتگو با عیارآنلاین:

افزایش سهم ایران در تولید نفت، ماحصل نشست اوپک

تبیانیان گفت: برخلاف سایر کشورها که کاهش تولید نفت آنها بر اساس میزان تولید در اکتبر ۲۰۱۶ محاسبه می شود، سهمیه ایران ۴٫۵ درصد از بالاترین میزان تولید خود تا قبل از دوران تحریم کاهش می‎یابد که بر این اساس، سهم ایران در تولید نفت نسبت به شرایط موجود افزایش می یابد.

اوپکبه گزارش عیارآنلاین، امیرحسین تبیانیان، کارشناس ارشد حوزه انرژی در گفتگو با خبرنگار عیارآنلاین در خصوص جزییات نشست اخیر اوپک گفت: اتفاقی که در جلسه آخر اوپک رخ داده است این است که اعضای اوپک پذیرفتند در مجموع یک میلیون و دویست هزار بشکه از تولیدات روزانه اوپک را کاهش دهند و به سطح تولید ۳۲٫۵ میلیون بشکه در روز برسانند.

وی افزود: نسبت به جلسه قبل اوپک اتفاق جدید این بود که هر کشور سهمیه ای را برای کاهش تولید نفت خودش پذیرفت و مقرر شد همه کشور ها کاهشی ۴٫۵ درصدی نسبت به اعلام منابع ثانویه ماه اکتبر ۲۰۱۶ داشته باشند.

این کارشناس انرژی با اشاره به برخی استثناها در نشست اخیر اوپک، تصریح کرد: همه اعضای اوپک بجز لیبی و نیجریه که از کل این فرایند کاهش مستثنی شدند پذیرفتند که نسبت به تولید ماه اکتبر ۲۰۱۶، ۴٫۵ درصد تولیدات خودشان را کاهش دهند.

تبیانیان در ادامه با اشاره به تفاوت ایران با سایر کشورهای عضو در فرایند کاهشی تولید نفت، گفت: اتفاق متمایزی که برای ایران رخ داد این است که برخلاف سایر کشورها که براساس اکتبر ۲۰۱۶ کاهش را عملی می کنند، سهمیه  ایران ۴٫۵ درصد بر مبنای بالاترین میزان تولید خود تا قبل از دوران تحریم کاهش می‎یابد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در واقع ۴٫۵ درصد کاهش از سه میلیون و ۹۷۵ هزار بشکه که بالاترین میزان تولید ما بوده است انجام می گیرد که تقریبا سه میلیون و ۷۹۷ هزار بشکه می شود و نسبت به منابع ثانویه ماه اکتبر ما ۹۰ هزار بشکه افزایش داشته است که بر این اساس علی رغم کاهش سهم سایر کشورهای عضو اوپک در تولید نفت نسبت به شرایط کنونی‎شان ولی سهم ایران در تولید نفت نسبت به شرایط موجود افزایش می یابد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: