معاون تربیت بدنی مطرح کرد:

لزوم ارتباط نزدیک مدیران ستادی با مدیران مدارس در تصمیم گیری‌ها

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش: سازمان های بزرگ بیشتر میل به تمرکزگرایی دارند و این بحث با مدل مدیریتی امروز که به دنبال چابک‌سازی سازمانی هستند در تضاد است. واگذاری اختیارات به مدیران آموزش و پرورش از اصلی ترین برنامه های وزیر جدید است. واگذاری اختیارات باعث افزایش مشارکت مدیران و کارکنان و مدیران مدارس و معلمان می شود. امروز تجربه ما در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت نشان داده هرجا با نظر مدیران مدارس و مراکز آموزشی طرحی را تصویب کردیم اجرای آن موفق تر بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی در جلسه مشترک مدیران کل آموزش و پرورش قطب های چهار و پنج کشور که در مشهد برگزار شد، اظهارکرد: اگرچه سازمان های بزرگ بیشتر میل به تمرکزگرایی دارند و این بحث با مدل مدیریتی امروز که به دنبال چابک‌سازی سازمانی هستند در تضاد است، امروز اگر به دنبال افزایش خلاقیت و نوآوری و رشد سازمانی هستیم باید به دنبال واگذاری اختیارات در حد قدرت تصمیم گیری و مشارکت در تصمیم‌گیری به صورت عملی باشیم و امروز هم واگذاری اختیارات به مدیران آموزش و پرورش از اصلی ترین برنامه های وزیر جدید است.

معاون تربیت بدنی وسلامت وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: واگذاری اختیارات باعث افزایش مشارکت مدیران و کارکنان و مدیران مدارس و معلمان می شود، در صورت عدم این مشارکت پذیری و عدم تمرکززدایی در واگذاری اختیارات؛ این موضوع منجر به ایجاد‌ مشکلاتی می شود.

وی باتاکید بر این که وزیرآموزش و پرورش به دنبال ایجاد حس مدرسه محوری در مدیران ادارات است ادامه داد: مدیران ستادی ما باید در نظر داشته باشند که هر تصمیمی اتخاذ می کنند بازخوردش در مدرسه خواهد بود و بر همین اساس هم باید ارتباط نزدیکی با مراکز آموزشی داشته باشند.

حمیدی تصریح کرد: امروز تجربه ما در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت نشان داده هرجا با نظر مدیران مدارس و مراکز آموزشی طرحی را تصویب کردیم اجرای آن موفق تر بوده است.

وی بازنگری قوانین و مقررات برای تسهیل واگذاری اختیارات به مدیران در رده های مختلف را از مهمترین مواردی دانست که وزیرآموزش و پرورش برآن تاکید دارد گفت: در استان های مختلف هم می توان با تشکیل کمیته ای از مدیرانی که تجربیات خوبی در این‌حوزه دارند راهکارهای مطلوبی را برای ارائه به وزیر آموزش و پرورش آماده کرد.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: