نماینده مجلس:

مجلس موضوع «تغییر تقویم آموزشی» مدارس را پیگیری می‌کند

عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: اگر قرار باشد تقویم آموزشی مدارس تغییر کند، کمیسیون ورود و اظهار نظر خواهد کرد. اگر کمیسیون آموزش مجلس اشکالاتی در این کار متوجه شود، حتما ورود خواهد کرد و از دولت و مخصوصاً وزیر آموزش و پرورش توضیح خواهد خواست.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که «آیا در خصوص تغییر تقویم آموزشی مدارس که از سوی دولت تأکید شده است، بررسی و یا نظارتی در مجلس انجام می‌شود؟»، اظهار داشت: اگر قرار باشد تقویم آموزشی مدارس تغییر کند، کمیسیون ورود و اظهار نظر خواهد کرد.

وی افزود: اگر کمیسیون آموزش مجلس اشکالاتی در این کار متوجه شود، حتما ورود خواهد کرد و از دولت و مخصوصاً وزیر آموزش و پرورش توضیح خواهد خواست.

عبادی در پاسخ به این پرسش که «آیا امکان کم کردن تعطیلات تابستانی و جایگزینی آن در فصل پاییز وجود دارد؟»، خاطرنشان کرد: این بحث‌ها وجود دارد، اما هنوز جزئیاتی از این موضوع مطرح نشده است و آموزش و پرورش هم هنوز گزارشی به کمیسیون آموزش مجلس ارائه نکرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یقینا اگر بحث تغییر تقویم آموزشی جدی شود، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ورود می‌کند و بُعد نظارتی خود را انجام می‌دهد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: