جبران «کمبود نیرو» در دوره دوم متوسطه با مربیان «حق‌التدریس»

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: به دلیل تنوع رشته در دوره دوم متوسطه در برخی مناطق دچار کمبود نیروهای انسانی هستیم. وزارت آموزش و پرورش با جذب نیروهای حق‌التدریس، کمبود نیروی خود را به صورت موقت جبران کرده است. کمبود نیرو به صورت جزئی تنها در برخی رشته‌ها وجود دارد که قابل رفع است. در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ که همه پایه‌های تحصیلی در دوره دوم متوسطه استقرار می‌یابند و ساختار آموزشیِ آموزش‌ و پرورش کامل می‌شود ممکن است با کمبود معلم در این مقطع تحصیلی روبه‌رو شویم.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره کمبود معلم در دوره متوسطه گفت: به دلیل تنوع رشته در دوره دوم متوسطه جنسیت، رشته و منطقه جغرافیایی در انتخاب نیروی انسانی برای تدریس بسیار حائز اهمیت است، به همین دلیل در برخی مناطق دچار کمبود نیروهای انسانی هستیم.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش با جذب نیروهای حق‌التدریس، کمبود نیروی خود را به صورت موقت جبران کرده است اما باید برای جذب نیروهای دائم و دوره دیده چاره‌اندیشی کرد؛کمبود نیرو به صورت جزئی تنها در برخی رشته‌ها وجود دارد که قابل رفع است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ که همه پایه‌های تحصیلی در دوره دوم متوسطه استقرار می‌یابند و ساختار آموزشیِ آموزش‌ و پرورش کامل می‌شود ممکن است با کمبود معلم در این مقطع تحصیلی روبه‌رو شویم که امید است با فارغ‌التحصیل شدن دانشجویان دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان این مشکل نیز برطرف شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: