مشکل مسکن محرومان برطرف شود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مسکن یکی از نیازهای اساسی خانواده‌های نیازمند و اقشار ضعیف جامعه است و کمیته امداد در جهت تأمین مسکن محرومان قدم‌های خوبی برداشته است.

به گزارش عیارآنلاین، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز درمراسم افتتاح ۵۱ واحد مسکونی مددجویی کمیته امداد شهرستان سنندج اظهار داشت: مسئولان باید توجه بیشتری به نیازمندان و قشر محروم جامعه کنند و آنچه در توان دارند برای این افراد انجام دهند.

وی گفت: مسکن یکی از نیازهای اساسی خانواده‌های نیازمند و اقشار ضعیف جامعه است و کمیته امداد در جهت تأمین مسکن محرومان قدم‌های خوبی برداشته است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: قشر محروم جامعه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند چون آنها نزد خداوند از مقام بالایی برخوردارند و دعای آنها مورد قبول خداوند است.

وی با اشاره به اینکه یکی از آزمایش‌های خداوند فقر و کم ‌بهره‌گی از دنیا است، گفت: افراد نیازمند باید در مقابل مشکلات زندگی صبر پیشه کنند و همچنین کسانی که از مال دنیا بهره‌مند هستند برای آنها نیز نوعی آزمایش است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: مسئولان باید توجه بیشتری به نیازمندان و قشر محروم جامعه کنند و آنچه در توان دارند برای این افراد انجام دهند.

وی اظهار کرد: مسکن یکی از نعمت‌هایی است که خداوند در قرآن کریم از آن به عنوان پاداش نیکوکاران اشاره کرده است و از آن با عنوان مساکین طیبه نام برده شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امیدواریم با تلاش مسئولان زمینه خانه دار شدن تعداد بیشتری از خانواده‌های نیازمند فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد از یادگارهای ارزشمند حضرت امام(ره) است، گفت: این نهاد نشان از توجه حضرت امام(ره) به قشر محروم و نیازمند جامعه اسلامی بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: امیدواریم با تلاش همه مسئولان و دستگاه‌های مختلف بتوان برای قشر محروم جامعه قدم‌های بیشتر برداشته شود.

اختصاص ۴۰ هکتار زمین برای مسکن نیازمندان در سنندج

در ادامه این مراسم معاون عمرانی استاندار کردستان اظهار داشت: پیگیرها و فعالیت‌هایی که از طریق کمیته امداد برای تامین مسکن محرومان انجام شده است قابل تقدیر است.

امیر قادری افزود: با هماهنگی‌های انجام شده حدود ۴۰ هکتار زمین که از اراضی راه و شهر سازی است در شهرک آساوله سنندج برای مسکن نیازمندان در نظر گرفته شده است.

وی گفت : این موضوع در حال نهایی شدن است و در کارگروه زیربنایی تصویب و نقشه‌های آن ابلاغ شده است، این ۴۰ هکتار زمین مشکلات عمده مسکن در شهر سنندج را مرتفع می‌کند.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: همچنین زمینی نیز در قسمتی دیگر از شهر سنندج برای مسکن محرومان در نظر گرفته شده است و در حال پیگیری است.
وی گفت: آمادگی داریم برای مسکن محرومان به هر میزان که لازم باشد، در تمام شهرستان‌های استان، زمین در اختیار کمیته امداد قرار دهیم./

منبع: مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: