قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: حمایت از طرح های تحقیقاتی مشترک ایران و پاکستان در دستور کار دو کشور قرار گرفت

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: حمایت از طرح های تحقیقاتی مشترک ایران و پاکستان در دستور کار دو کشور مذکور قرار گرفت.

به گزارش عیارآنلاین، حسین سالار آملی گفت: وزارت علوم ایران و  وزارت علوم پاکستان در نخستین نشست کمیته مشترک علمی، آموزشی و فناوری ایران و پاکستان که در تاریخ ۲۵ می ۲۰۱۶ در اسلام آباد پاکستان برگزار شد، مصوب کردند که حمایت از طرح های تحقیقاتی مشترک را در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: دانشگاه سیستان و بلوچستان ایران و بنیاد علم پاکستان به نمایندگی از وزات خانه های مربوطه به عنوان نقطه تماس داخلی فراخوان، دریافت و بررسی طرح های پیشنهادی برگزیده شده و فراخوان طرح ها از تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ در دانشگاه سیستان و بلوچستان و بنیاد علم پاکستان بارگذاری شد.

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل با بیان اینکه اکنون مشغول کار بر روی پروژه های مشترک با کشور پاکستان هستیم، افزود: در حال حاضر حدود ۸ دانشگاه برتر، مرجع علمی همکاری با کشورهای خارجی هستند، هرقدر همکاری های علمی با دانشگاه های خارجی گسترش یابد، تعداد دانشگاههایی که به عنوان مرجع علمی همکاری با کشورهای خارجی انتخاب می شوند، افزایش خواهد یافت.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: