نرخ پیشنهادی مسکن نوساز در تهران

عمده افرادی که برای تبدیل مسکن خود به شرایط بهتر وارد خرید و فروش می شوند تمایل دارند تا خانه هایی را انتخاب کنند که عمر ساخت آنها بیش از ۵ سال نباشد و حتی الامکان تلاش می کنند تا خانه های نوساز را انتخاب کنند.

به گزارش عیارآنلاین، گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نیز نشان می‌دهد در اغلب ماه‌های سال حجم زیادی از آپارتمان‌های معامله‌شده در بنگاه‌های املاک عمری بین یک تا پنج سال ساخت دارند. طوری که آخرین گزارش رسمی از تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد که در مهرماه سال جاری آپارتمان‌های مسکونی تا پنج سال ساخت معامله شده در شهر تهران بیش از ۵۱ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است. این اتفاق در مهرماه دو سال گذشته نیز رخ داده است. بنا برآمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی در مهرماه سال‌های ۹۳ و ۹۴ به ترتیب ۶ هزار و ۹۵۰ فقره و ۶ هزار و ۳۶۷ فقره قرارداد معامله خرید و فروش برای آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساخت ثبت شده است که بیش از ۵۰ درصد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که سهم معاملات مربوط به خرید و فروش آپارتمان‌های با ۶ تا ۱۰ سال عمربنا در مهرماه سال جاری فقط ۱۵ درصد از کل معاملات این ماه بوده است. همچنین آپارتمان‌های ۱۱ تا ۱۵ سال سهم ۹/ ۱۵ درصدی، آپارتمان‌های ۱۶ تا ۲۰ سال سهم ۷ درصدی و آپارتمان‌های بیش از ۲۰ سال سهم ۸/ ۶ درصدی از کل معاملات خرید و فروش مسکن در شهر تهران را طی مهر ماه سال جاری نصیب خود کرده‌اند.

1080789_e82f4822-8d16-4185-9c8e-1b9ad62c9b93

منبع: مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: