آرمان: دولت یازدهم تمام شد، مسکن اجتماعی اجرا نشد

متاسفانه با گذشت چند سال از عمر دولت یازدهم این طرح پیشرفت عملیاتی نداشته است. انتظار می‌رود در این چند ماهی که دولت وقت دارد با اجرای این طرح بتواند سهم تولید را افزایش دهد و سرعت خروج از رکود مسکن را بهبود بخشد.

به گزارش عیارآنلاین، روزنامه آرمان درباره طرح مسکن اجتماعی نوشته است: به گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی طرح مسکن اجتماعی شروع و بین دو وزارتخانه شهرسازی و تعاون توافقی برای ساخت ۱۲۵ هزار واحد مسکونی انجام شده است. به طور کلی طرح مسکن اجتماعی یکی از بهترین طرح‌هایی است که دولت مطرح کرده، اما متاسفانه با گذشت چند سال از عمر دولت یازدهم این طرح پیشرفت عملیاتی نداشته است. انتظار می‌رود در این چند ماهی که دولت وقت دارد با اجرای این طرح بتواند سهم تولید را افزایش دهد و سرعت خروج از رکود مسکن را بهبود بخشد.

این طرح می‌تواند بخش زیادی از تولید مسکن کشور را تامین کند و افزایش تولید می‌تواند نیاز مردم را برطرف کند و روند خروج از رکود را سرعت ببخشد. در حال حاضر مشکل بخش مسکن نبود تقاضا و کاهش قدرت خرید مردم است که قاعدتا یکی از اهداف این طرح تقویت قدرت خرید است. البته ممکن است سهم این طرح در این مورد زیاد نباشد، اما در فازهای بعدی سهم بیشتری از نیازهای جامعه را پوشش می‌دهد.

خوشبختانه در چند ماه اخیر قیمت اجاره‌بها افزایشی نداشته، اما قیمت مسکن افزایشی حدود سه درصد داشته است که با توجه به تورم تک رقمی، افزایش سه درصدی قیمت مسکن تاثیری در این بخش ندارد.

منبع: مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: