نارضایتی معلمان از اجرای ناقص طرح نظام رتبه‌بندی

نگهبان سلامی، نایب رئیس کمیسیون آموزش‌ وتحقیقات مجلس: تاکنون گلایه‌های متعددی از اجرای ناقص طرح نظام رتبه‌بندی فرهنگیان به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه شده است. پراکندگی در اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان موجب نارضایتی این قشر از جامعه شده است. مسئولان عنوان کردند افزایش حقوق بر اساس طرح نظام رتبه بندی معلمان بوده است در حالی که موضوع مورد تاکید در طرح مذکور این چنین نیست.

به گزارش عیارآنلاین، محمود نگهبان سلامی ضمن اشاره به اجرای ناقص طرح نظام رتبه بندی معلمان توسط وزارت آموزش و پرورش، گفت: اجرای کامل این طرح موجب ارتقاء منزلت اجتماعی معلمان خواهد شد زیرا مفاد در نظر گرفته شده مترقی بوده و با توجه به ظرفیت و جایگاه معلمان، به مسائل مختلفی پرداخته شده است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پراکندگی در اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان موجب نارضایتی این قشر از جامعه شده است، تصریح کرد: تاکنون گلایه‌های متعددی از اجرای ناقص این طرح، وضعیت معیشتی و غیره به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

افزایش حقوق معلمان در راستای طرح نظام رتبه بندی نبوده است

وی با بیان اینکه موضوع معیشت معلمان نیز در طرح نظام رتبه بندی مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: البته باید اذعان کرد اقداماتی در خصوص افزایش حقوق معلمان با توجه به نظام پرداخت هماهنگ انجام شد که مسئولان عنوان کردند این افزایش حقوق بر اساس طرح نظام رتبه بندی معلمان بوده است در حالی که موضوع مورد تاکید در طرح مذکور این چنین نیست.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بر اساس طرح مذکور معلمان در سطوح مختلفی دسته بندی می‌شوند، ادامه داد: بنابراین معلمان بر اساس تجربه، سابقه و غیره تقسیم بندی خواهند شد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به اجرای به موقع این طرح اهتمام جدی داشته باشند، خاطرنشان کرد: اجرای صحیح و کلی طرح نظام رتبه بندی افزایش انگیزه معلمان را رقم خواهد زد و در این میان موجب بنیادین در عرصه آموزش و پرورش کشور خواهد شد.

منبع: خانه ملت

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: