عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

نرخ خرید تضمینی گندم باید هرچه سریع‌تر اعلام شود

محمدباقر سعادت با اشاره به اینکه با توجه به شروع فصل کشت گندم، عدم اطلاع بموقع نرخ خرید تضمینی گندم تاثیری زیادی در کاهش کشت این محصول دارد، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی این مسئله را از وزیر جهاد کشاورزی و معاون پارلمانی رئیس جمهور پی گیری می‌کند تا نرخ خرید تضمینی گندم اعلام شود.

keshtمحمدباقر سعادت، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون علت تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم گفت: با آقای دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور در این خصوص صحبت شده تا این مسئله هرچه زودتر عملیاتی و اجرائی شود، ولی متاسفانه هنوز نتیجه این رایزنی ها به سرانجام مطلوب نرسیده و قیمت گندم را اعلام نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شروع فصل کشت گندم، عدم اطلاع به موقع تاثیری زیادی در کاهش کشت این محصول دارد، گفت: کشاورز باید بداند دولت چقدر برای محصولات آن ها قیمت می گذارد و مطابق با آن محصولات خود را کشت کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، در ادامه با بیان اینکه قاعده بر این است که نرخ خرید تضمینی گندم سریع اعلام شود گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی این مسئله را از وزیر جهاد کشاورزی و معاون پارلمانی رئیس جمهور پی گیری می کند تا نتیجه سریع اعلام شود.

سعادت در پایان خاطر نشان کرد: تا کنون تذکر رسمی از سوی مجلس رسما تذکری به دولت داده نشده ولی به صورت غیر رسمی تذکر دادیم.

به گزارش عیارآنلاین، قیمت خرید تضمینی انواع محصولات زراعی برای سال زراعی ۹۶ – ۹۵ بیش از دو ماه پیش توسط وزارت جهاد کشاورزی به شورای اقتصاد پیشنهاد شده است، ولی همچن منتشر نشده است.

در همین راستا محمود حجتی ۲۰ شهریورماه سال جاری در حاشیه چهارمین گردهمایی سراسری آغاز سال زراعی ۹۶ – ۹۵ در سالن حجاب تهران در جمع خبرنگاران اعلام کرد که نرخ‌های خرید تضمینی پیشنهادی محصولات کشاورزی از یک ماه گذشته از طرف وزارت جهاد کشاورزی به شورای اقتصاد پیشنهاد شده است و در کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی شورای اقتصاد و سازمان برنامه‌ریزی و بودجه ریاست جمهوری در انتظار طی مراحل تصویب و ابلاغ است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: