۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵
رییس سازمان دامپزشکی کشور:

۱۲ هزار مجوز بهداشتی برای صادرات ۶۶ نوع کالا صادر شد

رییس سازمان دامپزشکی کشور از صدور بیش از ۳۳ هزار مجوز بهداشتی واردات، صادرات و ترانزیت خبر داد و گفت: در هفت ماه گذشته ۱۲ هزار مجوز بهداشتی برای صادرات ۶۶ نوع کالا در کشور صادر شده است.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی خلج در سفر به استان آذربایجان غربی وظایف این سازمان حاکمیتی را حساس، متنوع و متعدد دانست و افزود: با توجه به اینکه کشور در منطقه پرخطر بیماری ها و در معرض هجوم عوامل بیماری زای دامی قرار دارد، وظایف این سازمان سنگین تر است.
وی صدور مجوز و افزایش صادرات را دلیلی برای پویایی واحدهای تولیدی عنوان کرد و با اشاره به وجود سه گمرک با کشور ترکیه در استان آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجه به تفاهم نامه بهداشت دام و دامپزشکی با کشور ترکیه، تبادل کالا باید در یک بستر ایمن و بهداشتی انجام پذیرد.
به گفته خلج، به همین منظور گمرک رازی در شهرستان خوی به عنوان یکی از این سه گمرک برای تبادل کالایی و تسهیل واردات و صادرات باید تجهیز شود.
رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به وضعیت کشتارگاه های صنعتی کشور تصریح کرد: براساس مصوبه مشترک وزارت کشور و سازمان دامپزشکی، مکان یابی مناسب برای احداث کشتارگاه ها باید به موازات جلوگیری از کشتار غیر مجاز و بستن کشتارگاه های سنتی انجام پذیرد.
به گزارش ایرنا، به تازگی ۱۹ شرکت ایرانی تولید و فرآوری آبزیان پرورشی (قزل آلا و میگو) و صنایع لبنی مورد تایید مجوز صادرات به روسیه را دریافت کردند.
این شرکت های فرآوری آبزیان پرورشی مربوط به نواحی مرکز و شمال کشور همچون تهران، مازندران و کردستان هستند که با تایید این کارگاه ها و قرار گرفتن نام آنها بر روی سایت فدراسیون و اتحادیه گمرکی روسیه، تجار ما می توانند صادرات خود را شروع کنند.
سیاست و استراتژی سازمان دامپزشکی کشور، فراهم کردن الزام های بهداشتی برای صادرات و واردات محصولات در حوزه دام و طیور است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: