رئیس کل بانک مرکزی:

مهم‌ترین پیش نیاز تک نرخی شدن ارز، دسترسی به ارتباطات بانکی بین‌المللی است

سیف، رئیس کل بانک مرکزی: مهم‌ترین پیش نیاز تک نرخی شدن ارز، دسترسی به ارتباطات بانکی بین‌المللی است./ یکی دیگر از پیش نیازهای مهم و ضروری برای اجرایی شدن این طرح( تک نرخی شدن ارز)، همگام شدن بانک‌های کشورمان با استانداردهای بین المللی است که در این زمینه هم اقدامات خوبی انجام شده است و به صورت مرتب ، منطبق شدن عملیات بانکی بانک‌ها با استانداردهای جهانی را رصد می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، ولی الله سیف در مورد زمان اجرایی شدن طرح تک نرخی شدن ارز گفت:‌ این مورد یکی از جدی‌ترین برنامه‌های بانک مرکزی است و آن قسمت‌هایی که امکان اجرایی شدن داشته به تدریج در ماه‌های گذشته انجام شده است.
سیف ادامه داد: بخش‌های دیگر نیز در شرف انجام است اما برای اعلام رسمی این امر،  پیش نیازهایی لازم است و تا زمانی‌که این پیش نیازها حاصل نشود، تک نرخی شدن ارز امکان‌پذیر نیست زیرا این موضوع برای بانک مرکزی تعهد آور است.
وی به ایلنا اظهار داشت: مهم‌ترین پیش نیاز، دسترسی به ارتباطات بانکی بین‌المللی در حد نیاز است. اگر چه با اتفاقاتی که در چند ماه اخیر افتاده، روند ارتباطات بانکی ما رو به گسترش‌است اما سرعت لازم را نداشته است و امیدواریم ظرف یکی دو ماه آینده به این شرایط دست پیدا کنیم.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی دیگر از پیش نیازهای مهم و ضروری برای اجرایی شدن این طرح، همگام شدن بانک‌های کشورمان با استانداردهای بین المللی است که در این زمینه هم اقدامات خوبی انجام شده است و به صورت مرتب ، منطبق شدن عملیات بانکی بانک‌ها با استانداردهای جهانی را رصد می‌کنیم.
وی افزود: در مجموع برای عملیاتی شدن این طرح، نباید عجله کرد و برای اجرای مطلوب آن باید به فراهم شدن بستر لازم و تامین پیش نیازهای آن دقت داشت.

منبع: بنکر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: