عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مردم از اجرا نشدن تعرفه های پرستاری متضرر می شوند

عابدی، عضو کمیسیونن بهداشت و درمان: هم‌اکنون برای بررسی بیشتر درباره علل اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری کارگروهی تشکیل شده که بنده هم حضور دارم که جلسات ماهانه برگزار و موارد بررسی می‌شود. با اجرا نشدن این قانون مردم متضرر خواهند شد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر حیدرعلی عابدی با بیان اینکه همه کسانی که دلشان برای سلامت جامعه و محرومان از خدمات سلامت می‌سوزد باید در اجرای این قانون کوشا باشند، اظهار کرد: هم‌اکنون برای بررسی بیشتر درباره علل اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری کارگروهی تشکیل شده که بنده هم حضور دارم که جلسات ماهانه برگزار و موارد بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: در جلسات علت اجرا نشدن این قانون پیگیری می‌شود که به محض مشخص شدن کوتاهی و یا در صورت وجود قصور اعم از وزارت بهداشت، وزارت رفاه و یا شورایعالی باید هر یک به پرسش‌ها پاسخ دهند.

عابدی با بیان اینکه برای اجرای این قانون در هر جا راه حلی باشد آنرا دنبال خواهیم کرد، در ادامه درباره تشکیل وزارت سلامت و رفاه اجتماعی گفت: گروهی که پیشنهاد این ادغام را داده بودند پیشنهاد خود را پس گرفتند اما هنوز به‌طور قطع مشخص نیست که در نهایت نتیجه چه خواهد شد شاید در کمیسیون تلفیق رأی نیاورد و یا در کمیسیون تلفیق موافقت اما در صحن مجلس رأی نیاورد در هر صورت هنوز چیزی مشخص نیست.

نماینده ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری کشور، با بیان اینکه تشکیل سازمان اورژانس کشور هم در کمیسیون بهداشت و درمان و یک بار در کمیسیون تلفیق رد شد، افزود: هم‌اکنون مقرر شده سازمان اورژانس کشور با سبک خاص، شرح وظایف، ساختار و تشکیلات مورد نظر وزارت بهداشت تشکیل شود.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: