۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷
٨ ماه امسال

۴٩ میلیارد مترمکعب گاز در نیروگاه‌های کشور مصرف شد

نیروگاه‌های کشور در هشت ماه امسال بیش از ۴٩ میلیارد و ٣۶٧ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند.

به گزارش عیارآنلاین، تحویل گاز به نیروگاه‌های کشور در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، چهار میلیارد و ۵٣٢ میلیون مترمکعب افزایش داشته است.
برپایه این گزارش، در بازه زمانی یادشده پارسال، به طور میانگین روزانه ١٨٣ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل شده و این در حالی است که این مقدار امسال به ٢٠١,۵ میلیون مترمکعب در روز رسیده است.

گازرسانی به نیروگاه‌های افزون بر صرفه جویی اقتصادی از محل جایگزینی با سوخت‌های مایع سبب کاهش آلودگی هوا نیز می شود.

از سوی دیگر، در هشت ماه پارسال در مجموع ٢٢ میلیارد و ٧۶٠ میلیون مترمکعب گاز نیز به صنایع عمده تحویل شده و این مقدار در مدت مشابه امسال با بیش از یک میلیارد مترمکعب افزایش به ٢٣ میلیارد و ٨١۴ میلیون مترمکعب رسیده است.
در ٢۵۵ روز پارسال به طور میانگین روزانه ١٧٠,١ میلیون مترمکعب گاز به بخش‌های خانگی و تجاری تحویل شده و این مقدار امسال به ١٧٧.١ میلیون مترمکعب رسیده است.
در هشت ماه امسال در مجموع ۴٣ میلیارد و ٣٨٩ میلیون مترمکعب گاز به بخش‌های خانگی و تجاری تحویل شده است.

حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران پیش از این به خبرنگار شانا گفته بود: صنعت گاز تمام تلاش خود را به کار بسته است تا گاز مورد نیاز بخش‌های مختلف مصرف را به طور پایدار تامین کند.

به گفته معاون وزیر نفت در امور گاز، براساس برنامه های تعریف شده در سال گذشته، ایستگاه‌های تقویت فشار گاز به مدار آمده اند تا امکان افزایش تولید پارس جنوبی فراهم شود.

سعید توکلی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران نیز در این باره گفته بود: بر اساس برنامه های تعریف شده تا پایان امسال بیش از ٢٠٩ میلیارد مترمکعب گاز را در سطح کشور منتقل می کند.

به گفته وی، شرکت انتقال گاز ایران با برنامه ریزی های انجام شده، آمادگی کامل را برای انتقال پایدار مجموع گاز تولیدی در پالایشگاه های کشور دارد.

 منبع: شانا

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: