قائم مقام وزیر بهداشت:

حق بیمه سلامت کارگران کجا هزینه می‌شود؟

حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت: یک سوال اصلی و اساسی از طرف وزارت بهداشت مطرح شده و آن این است که در طی چند دهه گذشته حق بیمه‌ای که برای سلامت از کارگران و کارفرمایان دریافت شده به طور روشن و شفاف در کجا هزینه شده است؟درخواست وزارت بهداشت پاسخ به این سوال ساده است و این سوال نیاز به پاسخ دارد نه خشم و تهدید.

به گزارش عیارآنلاین، ایرج حریرچی در واکنش به لحن تهدید آمیز یکی از نمایندگان مجلس در خصوص دست اندازی وزارت بهداشت به منابع تامین اجتماعی افزود: فرافکنی و اظهارات غیر مرتبط مشکلی را حل نمی کند.

وی گفت: تنها یک سوال اصلی و اساسی از طرف وزارت بهداشت مطرح شده است که آن هم پرسش در زمینه حق بیمه ای است که برای سلامت از کارگران و کارفرمایان دریافت می شود.
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه پاسخ به اینکه حق بیمه به طور شفاف در کجا هزینه می شود خواسته وزارت بهداشت است افزود: مگر نه اینکه مدیران فعلی سازمان تامین اجتماعی و تعدادی از کارشناسان به طور مکرر اعلام کرده اند که در دوره های قبلی منابع قابل توجهی از حوزه درمان در حوزه های غیر مرتبط و به طور غیر قانونی هزینه شده است، چه تضمینی وجود دارد که این اقدام غیر قانونی دوباره تکرار نشود؟
معاون کل وزارت بهداشت گفت: بنده از دوستان منصف در خواست دارم که این موضوع مهم و در عین حال ساده را با موضوعات دیگری که مورد ادعای وزارت بهداشت نیست نظیر انتقال منابع سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت یا انتقال بیمارستان های ملکی قاطی نکنند و به طور صادقانه در جهت منافع عموم کارگران قدم بردارند.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: