رئیس سازمان غذا و دارو؛

بدهی به داروخانه‌های کشور ۲ هزار میلیارد رسیده است

دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو: مطالبات ۸ ماه فروش داروخانه ها، به عنوان دارنده ۵۰ درصد بازار دارویی، ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است. از طرفی برای داروخانه های کوچک تامین نقدینگی بسیار مشکل است.

به گزارش عیارآنلاین، رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو؛ با اشاره به یکی از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت گفت: قبل از اجرای این طرح به طور میانگین ۴۰ درصد نسخ دارویی و تجهیزاتی بیماران در بیمارستان تامین می شد اما اکنون این آمار به بیش از ۹۷ درصد افزایش داشته است.

دیناروند با اشاره به اینکه این روند در سال ۹۵ با مشکل مواجه شده است، بیان کرد: بیمه نتوانسته هزینه ارائه خدمات مراکز درمانی را جبران کند. اکنون مطالبات داروخانه ها از سازمان های بیمه گر به ۹ ماه و مطالبات بیمارستان ها به یکسال رسیده است. به عبارتی می توان گفت کارد به استخوان رسیده است.
رییس سازمان غذا و دارو از پیگیری اصلاحیه بودجه بیمه سلامت خبر داد و افزود: دولت اعتباراتی را برای این سازمان در نظر گرفته که از پیگیری های آن یک ماه می گذرد. امیدواریم در آبان ماه یا اوایل آذرماه اعتبارات تخصیص داده شود.
وی بازار دارویی کشور را ۱۲ هزار میلیارد اعلام کرد و ادامه داد: مطالبات ۸ ماه فروش داروخانه ها، به عنوان دارنده ۵۰ درصد بازار دارویی، ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است. از طرفی برای داروخانه های کوچک تامین نقدینگی بسیار مشکل است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: