مدیر کل استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت:

بیمه‌ طب سنتی نیازمند تامین اعتبار است

اولیایی منش، مدیر کل استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت: تعرفه‌های طب سنتی در کتاب تعرفه‌های وزارت بهداشت درج شده است، دلیل عدم اختصاص بیمه به تعرفه‌های تعریف شده در حوزه طب سنتی را نبود اعتبار است.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا اولیایی‌منش با اشاره به اهمیت طب سنتی تصریح کرد: برای اختصاص بیمه به تعرفه‌های طب سنتی مشکل اعتبار داریم و اگر این مشکل حل شود تعرفه‌های طب سنتی زیر چتر بیمه خواهد رفت.

وی ادامه داد: در این دولت حوزه طب سنتی دچار تحول عظیمی شده و برای نخستین بار در دولت یازدهم تعرفه‌های طب سنتی در کتاب تعرفه‌های پزشکی وزارت بهداشت آورده شده، به‌عنوان مثال برای این حوزه تعرفه‌های ویزیت، آب‌‌درمانی، ماساژدرمانی و… در کتاب آورده شده است.

اولیایی‌منش در مورد تنزل جایگاه طب سنتی در وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی از معاونت به مدیریت، یادآور شد: ما زیاد نباید در بند اسم و حجم مؤسسات باشیم بلکه این خود مؤسسات هستند که بر اساس کار حجم خود را مشخص می‌کنند.

مدیرکل استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت با اشاره به عدم استفاده از روش‌های طب سنتی در مراکز بهداشتی همانند بیمارستانها بیان کرد: من خود علاقه‌مند به طب سنتی هستم ولی برای استفاده از این طب و نتایج آن نیاز به مشاهدات علمی است.

وی افزود: برای اثبات یک موضوع علمی در دنیای پزشکی ما سه مرحله داریم، نخست آزمایشهای حیوانی سپس آزمایش روی جامعه‌ای کوچک از داوطلبین انسانی و مرحله بعد آزمایش بر روی جامعه‌ای بزرگتر از داوطلبین، هرگاه این آزمایشات در سه مرحله نتیجه قابل قبولی از نظر متخصصین داشت این موضوع به‌عنوان یک مسئله علمی قابل اثبات و استفاده می‌شود.

اولیایی‌منش پیرامون مطرح نبودن طب سنتی ایران در عرصه بین‌المللی گفت: هرگاه مشاهدات علمی در حوزه طب سنتی ما موجود باشد می‌توان در عرصه جهانی هم اعلام حضور کرد همان‌طور که چین این روش را اتخاذ کرد و در حال حاضر به‌عنوان صاحب روش طبی در جهان شناخته می‌شود.

بر اساس این گزارش، موضوع تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تعرفه‌های طب سنتی از یک‌سال گذشته مطرح شده اما تاکنون این تعرفه‌ها تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: