اختصاص ۲.۵ درصد بودجه جاری دانشگاه‌ها برای توسعه فناوری اطلاعات

دبیر شورای فناوری اطلاعات وزارت علوم گفت: ۲.۵ درصد بودجه جاری دانشگاه‌ها و مراکز وابسته به وزارت علوم به توسعه فناوری اطلاعات اختصاص می‌یابد و محتوای این مصوبه در سیاست‌های راهبردی هیئت‌های امنای دانشگاه‌ها قرار گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین، علی معینی، دبیر شورای فناوری اطلاعات وزارت علوم در نشست کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی وزارت علوم با اعلام این خبر اظهار داشت: شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت علوم اختصاص ردیف مستقل توسعه فناوری اطلاعات و فضای مجازی در بودجه سالانه وزارت علوم و مراکز وابسته را توسط سازمان برنامه و بودجه تصویب کرده است.

وی افزود: سند توسعه دولت الکترونیک وزارت علوم که درسال ۱۳۹۴تهیه شده است در حال بازبینی است و دبیرخانه دولت الکترونیک وزارت علوم نیز در مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور مستقر شده است تا با ساختار چابک و روان‌تری مراحل اجرایی شدن آن پیش رود.

مدیرکل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات وزارت علوم، تغییر ساختار در وزارت علوم از یک ساختار عمودی و درختی به یک ساختار افقی و شبکه‌ای را از جمله اثرات اجرای دولت الکترونیک در این وزارتخانه نام برد.

در ادامه این نشست کاظمی رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، هدف از استقرار دبیرخانه دولت الکترونیک وزارت علوم در این مرکز را بهره مندی از ساختار مستقل آن به عنوان یک موسسه هیات امنایی دانست تا برنامه‌ها با سرعت بیشتری تصویب و اجرایی شوند.

وی افزود: برای اجرایی کردن سند توسعه دولت الکترونیک وزارت علوم با دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی تفاهم نامه‌هایی امضا کرده‌ایم.

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم نیز در این نشست گفت: سامانه جامع امور پژوهشی وزارت علوم در حال تهیه است و تاکنون ۳۰۰ فرآیند پژوهشی برای قرار گرفتن در این سامانه احصا شده است و ۲۰درصد سامانه نیز آماده بهره برداری است.

بختیاری افزود: تاکنون تمام فرآیندهای دفتر امور فناوری وزارت علوم از طریق سامانه الکترونیکی انجام می شود و افزایش سرعت و دقت انجام فرآیندها و افزایش دقت داوری‌ها و ارزیابی‌ها از جمله مزایای این سامانه است.

 منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: