۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱

سهم تولید مقالات دانشگاه آزاد در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ میزان ۱۰ درصد بیشتر از کل کشور است

سهم تولید مقالات دانشگاه آزاد در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ میزان ۱۰ درصد بیشتر از کل کشور است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از دانشگاه آزاد، بر اساس داده های پایگاه علمی تامسون رویترز و با توجه به اعلام رشد علمی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی در فاصله زمانی سال ۲۰۱۳ تا به امروز (نوامبر ۲۰۱۶)، وضعیت بهتر رشد علمی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به کل کشور قابل مشاهده است.

بر اساس داده های پایگاه علمی تامسون رویترز سهم کل مقالات کشور در بازه زمانی ۲۰۱۳ تا امروز به میزان ۴۳ درصد بوده اما سهم دانشگاه آزاد در همین بازه زمانی ۵۳ درصد است.

سهم دانشگاه آزاد نسبت به کل کشور در انتشار مقاله در این بازه زمانی ۱۰ درصد بیشتر از کل کشور است.

طبق آمار اعلام شده تعداد مقالات کل کشور از سال ۲۰۱۳ تا امروز ۱۳۱ هزار و ۹۰۱ مقاله گزارش شده و این در حالی است که تعداد مقالات دانشگاه آزاد در این بازه زمانی ۲۵ هزار و ۱۶۱ مقاله اعلام شده است.

همچنین تعداد مقالات کل کشور در پایگاه نمایه سازی web of science تعداد ۳۰۳ هزار و ۵۰۲ مقاله و تعداد مقالات دانشگاه آزاد در این سایت ۴۷ هزار و ۵۱۴ مقاله اعلام شده است.

با توجه به گزارش پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نیز در سال ۲۰۱۵ سهم دانشگاه آزاد از کل تولید علم کشور ۱۸.۶ درصد محاسبه شده است.

بر همین اساس کمیت تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۲۰۱۵ تعداد ۷ هزار مقاله بوده و سهم کشور از کل تولید علم دنیا ۱.۵ درصد و کمیت تولید علم کشور در سال ۲۰۱۵ تعداد ۳۷ هزار و ۶۰۲ مقاله است.

در آخرین به روز رسانی پایگاه ESI، دانشگاه آزاد اسلامی با ۳۴ هزار و ۹۱۱ مقاله به رتبه ۱۶۱ جهان صعود کرده است.

میزان تولیدات دانشگاه آزاد مربوط به حدود ۳۹ واحد این دانشگاه است اما در سه سال گذشته همواره مقام اول کشور در انتشار مقالات علمی بین المللی را حفظ کرده است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: