۳۰ آبا ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۹
نماینده مردم شیراز:

طرح تحول سلامت؛محور سوال از وزیر بهداشت است/ دلیل افزایش چند صددرصدی تعرفه‌ها چیست

پارسایی، نماینده مردم شیراز: در مجلس طرح سوال از وزیر بهداشت در خصوص طرح تحول سلامت که به امضای ۱۳ نفر از نمایندگان رسیده است، وزیر بهداشت باید به این سوال پاسخ دهد که دلیل افزایش چندصد درصدی تعرفه‌ها چیست و چرا راهنماهای بالینی در این طرح اجرا نمی‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، بهرام پارسایی، با اشاره به  طرح سوال از وزیر بهداشت در خصوص طرح تحول سلامت که به امضای ۱۳ نفر از نمایندگان رسیده است، گفت:این سوال تحویل هیأت رئیسه مجلس شده و هیأت رئیسه آن را به کمیسیون بهداشت ودرمان ارجاع داده و مقرر شده وزیر بهداشت با حضور در جلسه کمیسیون بهداشت به سوال نمایندگان پاسخ دهد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به محورهای سوال از وزیر بهداشت، افزود: نخستین سوال مطرح شده این است که چرا بدون در نظر گرفتن منابع مالی پایدار برای اجرا و تداوم طرح تحول سلامت به اجرای این طرح گسترده اقدام شده است؟

دلیل افزایش چندصد درصدی تعرفه‌ها چیست؟

پارسایی با بیان اینکه سوال دیگر از وزیر بهداشت این است که چرا راهکاری برای جلوگیری از ایجاد تبعیض بین طبقات مختلف کادر درمانی اندیشیده نشده است، ادامه داد: وزیر بهداشت باید به این سوال پاسخ دهد چرا این طرح بدون سیستم پایش و نظارت اجرایی شده است؟

وی یادآور شد: وزیر بهداشت باید به این سوال پاسخ دهد که دلیل افزایش چندصد درصدی تعرفه‌ها چیست و چرا راهنماهای بالینی در این طرح اجرا نمی‌شود.

آیا بودجه‌های چندهزار میلیاردی  طرح تحول سلامت در مسیرهای وعده داده شده هزینه شده است

پارسایی با اشاره به محور دیگر سوال از وزیر بهداشت، افزود: چرا طرح تحول سلامت بدون در نظر گرفتن سیاست‌های نظام در حمایت از بخش خصوصی با ایجاد رقابتی ناسالم بین بخش‌های دولتی و خصوصی، بخش خصوصی را به سمت بدهکاری و شکست برده است؟

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزیر بهداشت باید به این سوال پاسخ دهد که چرا به پیشگیری کمتر توجه شده است، تصریح کرد:باید مشخص شود که آیا بودجه‌های چندهزار میلیاردی این طرح در مسیرهای وعده داده شده هزینه شده است، یا خیر.

منبع: خانه ملت

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: