مدیرکل نظارت بر تجهیزات پزشکی:

صادرات تجهیزات پزشکی، اولویت دوران پسابرجام است

بیگلری، مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو: صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی اولویت دوران پسابرجام به شمار می آید به همین علت تمرکز خاصی روی بحث صادرات این کالاها وجود دارد.

به گزارش عیارآنلاین، بیگلری افزود:‌ در همین راستا، تکالیفی نیز برای شرکت های فعال در زمینه واردات تجهیزات و ملزومات پزشکی از سوی این اداره کل ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال یکی ازموارد ابلاغی یاد شده این است که اگر شرکتی پنج محصول پزشکی را وارد کرد، باید یک یا ۲ محصول نیز در ازای آن صادر کند.
وی خاطرنشان کرد: از آن جایی که شرکت های وارداتی به ادبیات اقتصادی، اشراف کامل دارند می توانند در بحث صادرات نیز وارد شوند.
این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو تاکید کرد: شرکت های وارداتی باید به تولیدکنندگان یاری دهند و زمینه صادرات محصولات دیگر شرکت ها را به نحوی فراهم کنند.
به گزارش ایرنا ، ۴۰ درصد بازار تجهیزات پزشکی کشور از تولیدات داخلی و ۶۰ درصد از لوازم پزشکی با واردات تامین می شود و رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو پیش از این به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود که مقرر شده است تا پایان برنامه ششم توسعه، ۷۵ درصد بازار ایران از تولیدات داخلی تامین شود.
همچنین پیش از این اعلام شده بود که یکهزار و ۵۰۰ شرکت وارد کننده تجهیزات پزشکی با حجم بازار ۸۵۰ میلیون دلاری و ۴۰۰ شرکت تولیدکننده داخلی با بازار ۴۵۰ میلیون دلاری در کشور فعالیت دارند؛ ضمن اینکه ۸۰ شرکت نیز حدود ۳۰ میلیون دلار در سال صادرات دارند که این سهم بسیار ناچیز و در حد صفر است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: