رئیس سازمان پژوهش:

باید با عزمی جدی خیمه کنکور را پایین آورد

محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی: باید با عزمی جدی خیمه کنکور را پایین آورد تا پدیده‌ای به نام کنکور وجود دارد، اهداف پرورشی دوره دوم متوسطه قابل تحقق نیست. آنچه امروز به نام آموزش‌های خارج از مدرسه، توسط کلاس‌های کنکور و از طریق کتاب‌ها و جزوات رنگارنگ غیراستاندارد به چشم می‌‌خورد ایجاد اختلال در فرایند آموزشی و تربیتی است.

به گزارش عیارآنلاین، حجهالاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان اظهار کرد: افرادی که به تحقق اهداف پرورشی و فرهنگی در آموزش و پرورش ابراز علاقه می‌کنند و از عدم تحقق آن دل‌نگران هستند باید با عزمی جدی خیمه کنکور را پائین بیاورند.

معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: تا پدیده‌ای به نام کنکور وجود دارد، اهداف پرورشی دوره دوم متوسطه قابل تحقق نیست و تا کنکور حذف نشود اهداف تربیتی دوره اول متوسطه نیز تحت‌الشعاع آموزش تست زنی و آزمون‌های ورودی و راهنمایی به مدارس خاص قرار خواهد داشت.

محمدیان اضافه کرد: بازارگردانان کنکور همیشه با طرح عناوین و موضوعات فرعی به‌دنبال دمیدن به آتش کنکور برای پر رونق نگهداشتن تجارت آموزشی هستند، البته در این بین بخشنامه‌های ثبت‌نام مدارس خاص نیز به این بازار رونق می‌بخشد.

وی در جواب افرادی که علاقه‌مندی دانش‌آموزان به چند رشته خاص و محدودیت آن رشته‌ها برای پذیرش بیشتر را بهانه ضرورت کنکور عنوان می‌کنند، اظهار کرد: این مسئله خاص کشور ما نیست، برای حل این معضل چندین راهکار وجود دارد به شرط آن که از فضاسازی‌های مافیایی کنکور هراس وجود نداشته باشد.

محمدیان با یادآوری مصوبات مجلس برای حذف کنکور، اظهار کرد: سنگ‌اندازی‌ها در اجرای این مصوبات بیشتر از سنگلاخ موجود مسیر بوده است.

وی اضافه کرد: آنچه امروز به نام آموزش‌های خارج از مدرسه، توسط کلاس‌های کنکور و از طریق کتاب‌ها و جزوات رنگارنگ غیراستاندارد به چشم می‌‌خورد ایجاد اختلال در فرایند آموزشی و تربیتی است و ضرورت دارد اولیای دانش‌آموزان و معلمان و مربیان با آن برخورد منطقی و مسئولانه کنند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: