وام مسکن متوجه قشر پولدار جامعه شده است

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان با بیان اینکه مردم از وام مسکن استقبال نکرده‌اند، گفت: وام مسکن متوجه قشر پولدار جامعه شده است.

به گزارش عیارآنلاین، با اشاره به اینکه رکود بخش مسکن همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: در گذشته ۳ چهارم قیمت واحد مسکونی وام تعلق می‌گرفت اما امروزه وام مسکن ۶۰ یا ۸۰ میلیون تومانی که داده می‌شود نیازمند مبلغ قابل توجهی است تا بتوان یک واحد آپارتمان معمولی خریداری کرد.

وی افزود: از طرفی بازپرداخت وام مسکن بسیار سنگین بوده و به این نکته توجه نشده که یک کارمند چگونه می‌تواند اقساط سنگین این وام را پرداخت کند بنابراین می‌توان گفت وام مسکن فعلی فقط متوجه قشر پولدار جامعه شده و به قشر ضعیف کمکی نکرده است.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان بیان کرد: وضع خرید و فروش مسکن در همدان خوب نیست و در حال حاضر معاملات مسکن بسیار کاهش یافته است.

وی با تأکید بر اینکه هزینه تمام شده ساخت‌وساز در همدان نسبت به گذشته افزایش یافته است، تصریح کرد: به تازگی هزینه‌هایی مانند هزینه پروانه ساخت، بیمه ساختمان، آتش‌نشانی و هزینه مهندسان در ساخت مسکن بالا رفته و همین مسأله باعث افزایش قیمت تمام شده مسکن شده است که متأسفانه ضرر آن متوجه خریدار می‌شود.

جمالی یادآور شد: بر این اساس سازندگان مسکن برای اینکه متضرر نشوند قیمت مسکن را بالا درنظر می‌گیرند البته در این میان برخی از سازندگان که نیاز دارند زودتر واحد خود را به فروش برسانند قیمت را کمتر درنظر می‌گیرند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان با بیان اینکه امروزه قیمت مسکن در نقاط مختلف شهر نزدیک به‌هم است، عنوان کرد: در گذشته تفاوت قیمت مسکن در نقاط مختلف شهر زیاد بود اما امروز قیمت مسکن در شهرک‌ها با قیمت مسکن در بالای شهر نزدیک شده که علت اصلی آن رکود حاکم بر بازار است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت مسکن در شهرک‌های همدان از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان و در قسمت‌های جنوبی شهر همدان(بالای شهر) از ۲ میلیون به بالا براساس سال ساخت است.

منبع: مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: